Reklama

Nowa ulica w Borku Wlkp. Powstała na wniosek mieszkańców

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: montaż Z. Pacanowski

Nowa ulica w Borku Wlkp. Powstała na wniosek mieszkańców - Zdjęcie główne

Nowa ulica w Borku Wlkp. | foto montaż Z. Pacanowski

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Nowa ulica pojawiła się w obrębie miasta Borek Wlkp. Gminni radni podjęli stosowną uchwałę, by nadać nazwę.

Dokładnie sytuacja wygląda tak, że nadano nową nazwę publicznej drodze powiatowej, ale położonej na terenie miasta Borek Wlkp. To fragment szosy biegnącej od stacji paliw w Borku, w kierunku do Strumian. Odcinek, leżący w obrębie miasta kończy się przy skrzyżowaniu z drogą do Trzecianowa. - Ponieważ droga ta prowadzi w kierunku Gostynia, zaproponowaliśmy dla niej nazwę „Gostyńska”. Radni się zgodzili - informuje Marek Rożek, burmistrz Borku Wlkp.

Stosowną uchwałę w tej sprawie podjęła rada miejska w grudniu 2021 r.

Odcinek drogi otrzymał nazwę ulica Gostyńska. To działania, podjęte na wniosek mieszkańców.

- Ustalenie nowej nazwy ulicy wiąże się z potrzebą zapewnienia prawidłowej i czytelnej numeracji porządkowej, nieruchomości położonych w jej sąsiedztwie, a przeznaczonych pod zabudowę - czytamy w uzasadnieniu uchwały.

Samorządowcy zwracają uwagę, że nadanie nazwy ulicy służy bezpieczeństwu mieszkańców oraz precyzuje lokalizacje dla nieruchomości m.in. służb ratowniczych.

- Stanął tam już jeden budynek mieszkalny, kolejne zaplanowano do budowy. Uznano, że nadanie nazwy istniejącej drodze zapewni prawidłowe przyznawanie adresu nowym posesjom - uzasadnia burmistrz gminy Borek Wlkp.

Działki położone przy nowej ulicy w większości są prywatne.

- Mamy tam również jako gmina własne grunty, ale one przeznaczone są pod główny punkt zasilania lub - zgodnie ze studium zagospodarowania przestrzennego - w przyszłości będą przeznaczone pod budowę obwodnicy - dodaje borecki włodarz.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy