Reklama

Nowa strategia LGD. Dobra żywność w czystym środowisku

Opublikowano:
Autor:

Nowa strategia LGD. Dobra żywność w czystym środowisku - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

15 milionów złotych - maksymalną kwotę wsparcia  ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 pozyskała Lokalna Grupa Działania Wielkopolska Gościnna.

 

Konferencja otwierająca nowy rozdział pracy Lokalnej Grupy Działania Gościnna Wielkopolska miała miejsce na Świętej Górze.

- W tej perspektywie finansowej chcemy współpracować z naukowcami, instytutami eksperymentalnymi - w ramach szukania różnych innych innowacyjnych pomysłów, ponieważ innowacje są dodatkowo punktowane i chcemy w tym zakresie być na bieżąco – podkreślał senator Marian Poślednik, prezes WG.

Pieniądze mogą otrzymać przedsiębiorcy i rolnicy, którzy podejmą się rozwijania działalności w zakresie małego przetwórstwa. Gminy – w zakresie szerokiego wsparcia środowiskowego na małą retencję, nasadzenia drzew, rowy melioracyjne, a także mamy wsparcie na odnawialne źródła energii dla małych przedsiębiorców i samorządów.

Nową strategię oparto o pewną misję. – Pojawiła się ona w kontekście wyzwań, jakie czekają polską wieś i polskie rolnictwo, szczególnie na naszym obszarze, a z drugiej strony poprzez konsultacje z mieszkańcami – przyznał. Misja została zamknięta w haśle „Dobra żywność w czystym środowisku”. Więcej w Życiu Gostynia.

 


 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE