Reklama

Co wisi na drzewie przed Hutnikiem? Dzieci z Gostynia życzą Polsce mądrości rządzących

Opublikowano: czw, 28 kwi 2022 15:29
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Na trawniku przed budynkiem GOK Hutnik od kilku dni stoi majówkowe „drzewo życzeń dla Polski”. Każdy może przyjść do ośrodka kultury, by dołożyć własne życzenia. W holu czekają wstążki, białe i czerwone. Na jednej z nich można wypisać życzenia, jakie składa się Polsce lub Polakom.

Reklama

Drzewo życzeń dla Polski przed GOK Hutnik 

Do końca tygodnia, a więc do 29 kwietnia 2022r. można wypisać i zawiesić na zielonym drzewku swoje życzenia dla Polski. Wstążki dostępne są w godzinach pracy ośrodka kultury w Gostyniu - do godz. 15.00. Jak mówią pracownicy GOK Hutnik, w akcję chętnie włączają się dzieci, przychodzą ze szkół całymi klasami, z nauczycielami. Mieszkańcy indywidualnie również mogą tam zawitać, by wypisać swoją wstążkę z życzeniami dla ojczyzny. 

- Dzieci w akcję włączają się spontanicznie, piszą najczęściej to, co im przychodzi do głowy, więc na wstążkach ich autorstwa widnieją życzenia, pochodzące z głębi serducha - wyjaśnia Honorata Jankowiak, pracująca w GOK Hutnik. 

Dzieci dyskutują, rozmawiają przy wypisywaniu życzeń, głośno się zastanawiają. niektóre przychodzą ze ściągami na kartkach. Czasem pojawiają się rysunki na wstążkach - na przykład serca.

Czego Polsce życzą dzieci ze szkół w Gostyniu? 

Wśród życzeń dla naszej ojczyzny najczęściej wypisuje się pokój, wolność i spokój, ale też zainteresowani życzą Polsce mądrości rządzących. Kiedy przyjrzeć się biało-czerwonemu drzewku, zauważalne są również życzenia w języku ukraińskim, które wypisują dzieci ukraińskich uchodźców uczęszczające do gostyńskich szkół. 

- Te życzenia z kolei dotyczą trwałej przyjaźni polsko-ukraińskiej - to coś mądrego i ciekawego. Ale życzę też przyjaciół, mądrych ludzi, dobrych ludzi - wskazuje Honorata Jankowiak

Pokój jako życzenie jednak dominuje. Domyślać się można, że takie powinszowania z okazji święta ojczyzny wypływają w kontekście tego, co dzieje się u wschodnich sąsiadów.

- To dowód, że dzieci też analizują, słuchają i myślą o wojnie w Ukrainie i przemyślenia przelewają na wstążki - mówi Honorata Jankowiak. - Tak przystrojone drzewo ma korespondować z nadchodzącymi świętami majowymi. Wstążka, samo jej wypisywanie ma być chwilą na zadumę, żeby się zastanowić, czego chcielibyśmy sobie życzyć, albo za co chcielibyśmy podziękować. Wtedy będzie to również drzewo wdzięczności - dodaje.

Drzewo życzeń dla Polski w Gostyniu będzie można podziwiać do 8 maja

Wypisane markerem wstążki bardzo ostrożnie przywieszane są do gałązek drzewka, rosnącego na trawniku przed budynkiem GOK Hutnik, tak by nie zrobić krzywdy roślinie.

- Powstało fajne drzewo życzeń. Warto podejść, przeczytać, chwilę zadumać. Przychodzą do nas również dorośli. Chętnych zapraszamy do końca tygodnia, do 29 kwietnia, wstążki i markery czekają w holu - zachęca instruktorka z GOK Hutnik.

Drzewo życzeń dla Polski przy GOK Hutnik będzie można podziwiać do 8 maja (o ile pogoda pozwoli).  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy