Jak informują ogólnopolskie media, Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego w całym kraju odwołują egzaminy na prawo jazdy.
Powodem jest nieopublikowanie na czas przez Ministerstwo Infrastruktury rozporządzenia o szkoleniu i egzaminowaniu kierowców.
- Wszyscy pracownicy WORD i OSK nie powinni wykonywać swojej pracy - wyjaśnia Maciej Wroński, prawnik i były członek Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w rozmowie z Radiem Zet.
Na zmianę przepisów Ministerstwo Infrastruktury miało półtora roku. Na ten moment nie jest znana data ogłoszenia rozporządzenia – podaje Radio Zet.
W leszyńskim WORD poinformowano nas, że egazminy są przeprowadzane. Czy to oznacza, że będa nieważne?
Ministerstwo Infrastruktury wydało w tej sprawie komunikat, który mówi, że egzaminy na prawo jazdy powinny odbywać się "na dotychczasowych zasadach".
W komunikacie wyjaśniono, że nowe przepisy jedynie doprecyzowują warunki, w jakich powinien być przeprowadzony egzamin na prawo jazdy, więc nie wpływa to na zakres egzaminu. W związku z tym wszystkie przeprowadzone egzaminy są ważne.
"MIB przeprasza kandydatów na kierowców za powstałe niedogodności i zwraca się do dyrektorów WORD-ów o to, aby przeprowadzali egzaminy na dotychczasowych zasadach, mając na względzie interes osób przystępujących do egzaminu na prawo jazdy" - głosi treść komunikatu.
Okazuje się, że przyczyną opóźnienia wydania rozporządzenia była "konieczność dostosowania rozporządzeń do zmian w systemie CEPIK 2.0 oraz konsultacje międzyresortowe i aprobata zmian przez MSWiA, a także MON". (źródło: Onet.pl)