Reklama

Nie płacił alimentów, zatrzymano mu prawo jazdy. Kierowca z powiatu gostyńskiego stanie przed sądem

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: KPP w Gostyniu

Nie płacił alimentów, zatrzymano mu prawo jazdy. Kierowca z powiatu gostyńskiego stanie przed sądem - Zdjęcie główne

foto KPP w Gostyniu

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Mężczyzna nie miał prawa jazdy, a mimo to wsiadł za kierownicę. Wszystko wydało się podczas zatrzymania przez policję do kontroli drogowej. Teraz odpowie przed sądem.

Na ul. Poznańskiej w Gostyniu 21 stycznia 2023 r. policjanci zatrzymali do kontroli drogowej auto marki Volkswagen, którym kierował 34-latetni mieszkaniec powiatu gostyńskiego. Mężczyzna nie miał prawa jazdy, zostało mu zatrzymane przez Starostwo Powiatowe w Gostyniu za niealimentację.

- Kontrolowany kierowca spełnił wszystkie warunki dotyczące zatrzymania prawa jazdy w przypadku niealimentacji, a jest ich kilka - mówi podkom. Monika Curyk, rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu.

Wszczęcie procedury, która kończy się zabraniem prawa jazdy, umożliwia ustawa z 7 września 2007 roku o pomocy osobom uprawnionym do alimentów. Procedurę zatrzymania prawa jazdy za alimenty można rozpocząć, gdy:

  • w przeciągu ostatnich 6 miesięcy dłużnik alimentacyjny nie płacił co miesiąc przynajmniej 50% należnej kwoty
  • odmawia zarejestrowania się w Powiatowym Urzędzie Pracy jako osoba bezrobotna lub poszukująca pracy
  • odmawia złożenia oświadczenia majątkowego
  • odmawia przeprowadzenia wywiadu alimentacyjnego
  • odmawia przyjęcia proponowanego zatrudnienia, wykonywania prac społecznych, robót publicznych, udziału w stażu, w szkoleniach bądź w przygotowaniu zawodowym dorosłych bez uzasadnionej przyczyny.
- Dokumenty były zatrzymane, mieszkaniec powiatu gostyńskiego nie mógł prowadzić auta do momentu, kiedy wykazałby, że ponowił alimentację. Kontrolowany przez policję kierowca twierdzi, że to zrobił - wyjaśnia podkom. Monika Curyk. - Gostyńska policja będzie teraz sprawdzać, czy podjął jakiekolwiek kroki, by odzyskać prawo jazdy. Jeśli okaże się, że nie, sprawa trafi do sądu rejonowego, do wydziału karnego - dodaje.

34-letni mieszkaniec pow. gostyńskiego odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem bez uprawnień. 

- Odbędzie się rozprawa z artykułu 94. Kodeksu Wykroczeń, który stanowi, że mężczyzna w chwili zatrzymania do kontroli prowadził auto bez uprawnień - tłumaczy podkom. Monika Curyk z KPP w Gostyniu.

Mężczyźnie grozi kara grzywny od 1500 zł oraz zakaz kierowania pojazdami na określony czas, przeważnie na pół roku.

CZYTAJ TAKŻE o zatrzymaniu w Poniecu - dlaczego nieodpowiedzialny jechał "bez prawka". Skąd miał zakaz jazdy?

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy