Reklama

Nie możemy teraz zwalniać! Cały czas działamy! Rowerowe serce dla Marty już jutro!

Opublikowano: 24 kwietnia 2021 10:41
Autor: | Zdjęcie: Łukasz Szolc

Nie możemy teraz zwalniać! Cały czas działamy! Rowerowe serce dla Marty już jutro! - Zdjęcie główne

Wczorajszy kiermasz w Borku Wlkp. | foto Łukasz Szolc

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości - Razem można więcej. To jest budujące i motywujące do kolejnych wspólnych działań - zachęca Justyna Chojnacka, dyrektor MGOK w Borku Wlkp. Pomoc dla Marty wykroczyła poza powiat gostyński. To jest wspaniałe!

Reklama

Brawa dla WSZYSTKICH! Hojni darczyńcy oraz hojni odwiedzający STOISKO KIERMASZ DLA MARTY. To oni sprawili, że wczoraj, wspólnymi siłami konto Marty zostało zasilone kwotą 5391,69 zł.

- Razem można więcej. To jest budujące i motywujące do kolejnych wspólnych działań - zachęca Justyna Chojnacka, dyrektor MGOK w Borku Wlkp.

Kiermasz, który przygotował komitet społeczny z gm. Borek przebiegł w przyjaznej atmosferze z organizacyjnym i merytorycznym wsparciem służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i reżim sanitarny.

 - Dziękujemy za wsparcie wolontariuszek, które swoim zaangażowaniem i uśmiechem sprawiały, że gościło na stoisku jeszcze więcej dobra i ciepła. Dziękujemy za wszystko! A Natalka i Paweł udostępniając przestrzeń sklepu pod kiermasz udostępnili znacznie więcej bo kawałek swoich ogromnych serc, którym się podzielili - mówi Justyna Chojnacka.

 

Tymczasem walka Marty, młodej kobiety z chłoniakiem złośliwym trwa. Młoda, 34-letnia mama, która samotnie wychowuje 7-letniego synka dzielnie znosiła każdą chemię, walczyła z nowotworem z całych sił. Niestety, teraz okazało się, że dotychczasowa chemia nie działa tak, jak powinna, w dodatku pojawiło się nowe ognisko zapalne. Wszystkie refundowane, dotychczas stosowane metody leczenia zostały wyczerpane - nowotwór okazał się silniejszy. Lekarze dali jednak nadzieję, oferując Marcie terapię Car-T Cell - terapię ostatniej szansy. Ta niestety nie jest w Polsce refundowana, mimo że jest ostatnią nadzieją na pokonanie nowotworu. Jej koszt zwala z nóg...

Życie Marty zostało wycenione na około 1,5 miliona złotych! - WIĘCEJ TUTAJ

Na pomoc Marcie ruszyła społeczność powiatu gostyńskiego, działając pod hasłem "Z serca wsparcie da życie Marcie!" 

Powstała grupa licytacyjna - TUTAJ:

https://www.facebook.com/groups/3855983271157469/?ref=share

na stronie siepomaga.pl można wpłacać pieniądze dla Marty: https://www.siepomaga.pl/walka-marty

Organizujący pomoc Marcie z gm. Borek Wlkp. PILNIE proszą o pomoc 

Jak pisze Tomasz Marszałek "potrzebne KONIECZNE jest zaangażowanie nowych osób w licytacje...... niech każdy uczestnik grupy zaprosi około 100 osób ze swoich znajomych (bez względu na to czy ich to zdenerwuje czy nie). Nawet gdy z tej setki tylko 10 zdecyduje się dołączyć do Nas to grupa może wzrosnąć aż do 70 000 osób"

- Kiedy niecałe 3 tygodnie temu zakładaliśmy grupę, w najpiękniejszych snach nie śniło nam się, że zaraz będzie nas tutaj aż 7 tysięcy osób. Jesteście NAJLEPSI! - mówią organizatorzy pomocy dla Marty.

Czy wiecie, że od tego czasu na licytacjach tutaj udało już się zebrać 222 687 zł? 

A łącznie, dzięki wszystkim Waszym cudownym inicjatywom na koncie Marty  

- https://www.siepomaga.pl/walka-marty znajduje się blisko  730 tys. zł

- na subkoncie w Stowarzyszeniu Dziecko ok 13 tys. zł

Czyli brakuje jeszcze ok 860 tys. zł....

- To już prawie połowa! Nie możemy teraz zwalniać ! Musimy walczyć.. mamy dla kogo! Marta Szymańska jesteśmy całym sercem z Tobą! - mówią organizatorzy akcji.

Do licytacji przyłączyły się dzieci z klasy 1b Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Borku Wlkp. Na aukcję wystawili piękny obraz, który powstał przy ogromnym zaangażowaniu dzieci, specjalnie na licytację dla Marty. Młodzi artyści podczas rozmowy z wychowawcą na temat charytatywnej zbiórki, wykazali się ogromną dojrzałością. Apel Mikołaja, który prosi by ratować życie jego mamy bardzo ich poruszył i wspólne postanowili pomóc. Tak w sercach 8-latków zrodziła się piękna inicjatywa, a rodzice pomogli w jej realizacji. 

Obraz wykonano odbijając dłonie na płótnie malarskim farbami akrylowymi. Dzieło w sprzedaży jeszcze dziś i jutro do godz. 20.00.

 

A tymczasem do akcji wkracza Gostyń. Już jutro w samo południe na gostyńskim rynku niespodzianka!

Jeżeli robisz dziś porządki i w garażu czy piwnicy masz rower to czas najwyższy go wyciągnąć. I to w szlachetnym celu.

W niedzielę Roman Pawełka ze znajomymi chce utworzyć z tych rowerów wielkie serce dla Marty, które uwiecznione będzie na fotografii z drona dzięki Arturowi Andrzejewskiemu. 

- Serce ma być wsparciem dla niej w tych trudnych chwilach. Marta dzielnie walczy z chorobą i potrzebuje naszej pomocy w uzbieraniu ogromnej kwoty 1,5 mln na operację. Trzeba działać i to szybko z potrójną siłą. Nic prostszego! - zachęca Roman Pawełka na swoim Facebook’u.

Gostyński Rynek - Niedziela 25 kwietnia godz. 12.00 - 15.00. Czeka na Was kilka atrakcji,  m.in.:

  1. Możliwość ułożenia największego w Polsce serca z rowerów i fota z drona 
  2. Przejażdżka specjalnie zaprojektowanym na ten dzień rowerem od Kani Gostyń
  3. Grochówka i pomidorówka z kuchni wojskowej z Piasków
  4. Rower 3D z papieru zaprojektowany przez firmę Mondi Simet
  5. Rower wyklejany sercami na przygotowanej ściance przez firmę Mondi Simet 
  6. Możliwość zrobienia fajnej fotki w fajnej scenerii i wrzucenia na fb 
  7. i inne .....

W związku z obowiązującymi obostrzeniami prosimy o stosowanie się do zasad: dystans, maseczka, dezynfekcja. Brak dwóch kółek nie jest przeszkodą! O bezpieczeństwo zadba drużyna WOPR Gostyń

Otwierajcie portfele, opróżniajcie kieszenie, puszki czekają, aby się wypełnić i przybliżyć Martę do celu

 

POMOC CHARYTATYWNA DLA MARTY wyszła poza granice naszego powiatu. Zaangażowali się sportowcy z powiatu rawickiego. 24 i 25 kwietnia miały odbyć się dwa turnieje charytatywne, które zaplanowano w ramach akcji #GramyDlaMarty. Klub Rawia przełożył termin turniejów na 1 maja (sobota). Od 8:00 do 14:00 zagrają roczniki 2010 i 2011, a od 14:30 do 18:30 - roczniki 2012, 2013 i 2014 - WIĘCEJ O AKCJI TUTAJ

Dla Marty także akcję #PodbijamdlaMarty zapoczątkował Karol Świderski, zawodnik PAOK-u Saloniki - CZYTAJ TUTAJ

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.