Reklama

Naczelnik przeszedł na emeryturę

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Agata Fajczyk

Naczelnik przeszedł na emeryturę - Zdjęcie główne

Podinsp. Ireneusz Rolnik, pożegnał się ze służbą. Po ponad 30 latach przepracowanych w policyjnym mundurze. | foto Agata Fajczyk

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości M. Curyk: Spod jego „skrzydeł” wyszło wielu świetnych policjantów

Naczelnik wydziału prewencji Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu, podinsp. Ireneusz Rolnik, pożegnał się ze służbą. Po ponad 30 latach przepracowanych w policyjnym mundurze, 5 lutego przeszedł na emeryturę i został oficjalnie pożegnany.

 

          Naczelnik całe swoje życie zawodowe związany był z gostyńską komendą. Służbę rozpoczął w 1990 r. w Plutonie Patrolowo-Interwencyjnym. Od 1992 roku realizował się w wydziale kryminalnym, gdzie spędził kilkanaście lat. W 2006 r. wrócił do wydziału prewencji, gdzie objął stanowisko Kierownika Posterunku Policji w Krobi następnie został dyżurnym jednostki, a w 2010 r. awansował na zastępcę naczelnika wydziału prewencji. Przez ostatnie 7 lat piastował funkcję naczelnika wydziału prewencji gostyńskiej komendy policji.

- Przez cały okres służby wykazywał się ogromnym zaangażowaniem, odpowiedzialnością i sumiennością. Cechowała go empatia oraz chęć dzielenia się wiedzą z młodszymi kolegami. Spod jego „skrzydeł” wyszło wielu świetnych policjantów, którzy pełnią służbę na różnych szczeblach zarówno w Komendzie Powiatowej Policji w Gostyniu, jak i całym województwie - wyjaśnia Monika Curyk.

 

          Podczas swojej długoletniej służby został odznaczony Srebrnym Medalem „Za długoletnią służbę” oraz Brązową Odznaką „Zasłużony Policjant”. Był nagradzany za wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych przez ministra spraw wewnętrznych i administracji, komendanta głównego policji, komendanta wojewódzkiego policji oraz komendanta powiatowego policji.

- Z szeregów policji odchodzi dziś świetny fachowiec z ogromnym doświadczeniem oraz wspaniały kolega - wskazuje asp. sztab. Monika Curyk.

 

          Ireneusza Rolnika, naczelnika wydziału prewencji, od początku 2021 roku przeniesiono do dyspozycji Komendanta Powiatowego Policji w Gostyniu. Wtedy jego stanowisko zajął dotychczasowy zastępca wydziału nadkomisarz Marcin Dopierała. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy