Policjanci 13 kwietnia 2026 roku wyeliminowali z ruchu pijanego rowerzystę. Podczas patrolowania ulicy Wrocławskiej w Gostyniu zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę, kierującego rowerem. Jak się okazało, znajdował się on w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało, że miał on 1,4 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
- Taki stan stanowi poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa zarówno samego rowerzysty, jak i innych uczestników ruchu drogowego - wyjaśnia kom. Monika Curyk, oficer prasowa KPP w Gostyniu.
Mężczyzna będzie teraz odpowiadał za popełnione wykroczenie. Zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi mu kara aresztu albo grzywny nie niższa niż 2,5 tysiąca złotych. Ponadto sąd może orzec wobec niego zakaz prowadzenia pojazdów.
Komentarze (0)