Reklama

Na tę drogę mieszkańcy czekali od lat. Gmina Gostyń podpisała umowę z wykonawcą

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Agata Fajczyk

Na tę drogę mieszkańcy czekali od lat. Gmina Gostyń podpisała umowę z wykonawcą - Zdjęcie główne

Gostyń. Umowa z firmą, która będzie budowała ul. Droga do Klasztoru w Gostyniu została podpisana | foto Agata Fajczyk

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Teoretycznie już mogłyby rozpocząć się prace, związane z budową drogi biegnącej w ciągu ulicy Droga do Klasztoru w Gostyniu. Gmina dwa dni temu podpisała umowę z wykonawcą zadania.

 - Wybudujemy ją w takim standardzie, o którym mieszkańcy od dawna by marzyli - zadeklarował Jerzy Kulak, burmistrz Gostynia.

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Gostyniu, która odbyła się 16 grudnia 2021 r. radni zwiększyli środki na realizację inwestycji.

- Jesteśmy po przetargu. Środki, które do tej przewidywaliśmy na to zadanie i zabezpieczaliśmy okazały się niewystarczające. Ale dofinansowanie, jakie pojawiło się w ostatnich dniach pozwoli nam na wybudowanie tek drogi od nowa - obecnie jest to ulica z nawierzchnią z płyt betonowych. Wybudujemy ją w takim standardzie, o którym mieszkańcy od dawna marzyli. Przez wiele lat zwracali się do nas o budowę tej drogi i dziś myślę, że jest ten szczęśliwy czas, kiedy podpisujemy umowę z wykonawcą i rozpoczynamy prace na tym ciągu komunikacyjnym - powiedział Jerzy Kulak.

Na ogłoszony przez burmistrza Gostynia przetarg dotyczący „budowy drogi w ul. Droga do Klasztoru w Gostyniu” wpłynęły 2 oferty. Najkorzystniejszą pod względem ceny i terminu udzielonej gwarancji złożyła firma AS Piotr Frąckowiak z Gostynia. Umowę z wykonawcą gmina podpisała 5 stycznia i teoretycznie ulica mogłaby już stać się placem budowy. Zgodnie z zawartą umową, wykonawca ma 240 dni na realizację zadania, prace powinny zakończyć się we wrześniu 2022 roku. Koszt inwestycji przewidziano na 2.054.294 zł, w planie wydatków gminnego budżetu na zadanie pozostało 2.086.470 zł.

W ramach inwestycji wybudowana zostanie jezdnia na długości blisko 400 metrów. Powstanie kanalizacja deszczowa, kanalizacja wodociągowa z przyłączami do nieruchomości oraz chodnik.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy