Reklama

„Można już pić kawę na tarasie bez pyłu w zębach”. Zakończono modernizację czterech dróg na Pożegowie w Gostyniu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Mieszkańcy nowej części osiedla Pożegowo w Gostyniu odetchnęli z ulgą. - Kurzu zdecydowanie mniej. Kierowcy zadowoleni, tylko jedno chyba nie wyszło wykonawcy - komentują właściciele posesji, położonych przy drogach osiedlowych, których remont właśnie się zakończył.

Koniec remontu dróg na Pożegowie w Gostyniu

W ramach funduszu remontowego firma Brukarska WIT-BUD z Gostynia wyremontowała 4 drogi w nowej części osiedla Pożegowo. Chodzi o ulice: Boratyńskiego, Bzdęgi, Hejnowicza oraz ulicę Kołomłockiego. Dotychczas z budżetu gminy Gostyń wydawano bardzo dużo pieniędzy (powyżej 100 tysięcy) na wykonanie wszystkich prac remontowych na tych drogach. Polegały one m.in. na naprawie nawierzchni tych ulic (głównie po zimie), na zasypywaniu dziur powstałych w jezdni. Urzędnicy znaleźli lepsze rozwiązanie.

- Stwierdziliśmy, że wszystkie te prace, które przez kilka ostatnich lat zostały wykonane, pozwalają na wyłożenie tam dywanika asfaltowego o szerokości 4 metrów. Dzięki temu będzie można swobodnej, bardziej komfortowo i bezpieczne korzystać z tych dróg - wyjaśniał po ogłoszeniu przetargu Mariusz Konieczny, naczelnik wydziału inwestycji w gostyńskim magistracie.

Inwestycja jest zakończona, ale nie została odebrana. Gmina zleciła wykonawcy jeszcze kilka poprawek. Za remont czterech ulic na os. Pożegowo samorząd gminny zapłacił gostyńskiej firmie brukarskiej Wit-Bud ponad 423 tys. zł. Utwardzenie warstwą betonu asfaltowego zostało wykonane z pieniędzy funduszu remontowego, który uruchomiono w gminie Gostyń w 2017 roku. W ramach funduszu modernizowane są gminne drogi i chodniki. Na ten cel każdego roku samorząd rezerwuje milion zł w gostyńskim budżecie.

Mieszkańcy Pożegowa: kurzu nie ma, ale nie wszystko jest idealne

-  Cieszę się, że nie ma tego uporczywego kurzu, można zaparkować przed domem umyte auto i pić kawę na tarasie bez pyłu w zębach - mówi zadowolona mieszkanka ul. Boratyńskiego z Pożegowa.

Dywanik asfaltowy jest dość wąski, dwa auta z szerszym nadwoziem z trudem się mijają. Ale mieszkańcy nie narzekają.

- Nawet, jeśli komuś się wydaje, że to za wąsko, moim zdaniem na razie tak jest dobrze. Przynajmniej kierowcy zwolnią, bo jeżdżą teraz zdecydowanie za szybko - mówi mama kilkuletnich dzieci. Tylko z tym uskokiem przy „pasach” chyba wykonawcy przesadzili. Można zahaczyć miską olejową, wyjeżdżając na główną drogę - dodaje kobieta.

Zainteresowani inwestycją mieszkancy nowej części osiedla Pożegowo zwracają też uwagę, że jedna z ulic "nie została dokończona". Co to znaczy? Asfaltowy dywanik kończy się w nietypowym miejscu, a łuk pozostał bez nawierzchni. 

Zgodnie z planem nawierzchnia asfaltowa pojawiła się na odcinkach, które są w pełni uzbrojone, mają wszystkie media i nie ma przy nich żadnych placów budowy. Kiedy planowaliśmy realizację zależało nam na tym, by zapewnić mieszkańcom swobodny dojazd do nieruchomości, które są obecnie zamieszkałe. W międzyczasie powstały 2 budynki, natomiast pozostałe odcinki będą realizowane, ale to zależy od stopnia zabudowy działek - wyjaśnia naczelnik Konieczny.

Asfaltowe dywaniki na Pożegowie w Gostyniu to rozwiązanie tymczasowe?

Właściciele posesji położonych przy czterech wyremontowanych drogach ufają samorządowcom i mają nadzieję, że dywaniki asfaltowe to tymczasowe rozwiązanie.

- Bo zdecydowanie ładniej wyglądają drogi na innych ulicach. U nas brak chodnika. Dużo dzieci mieszka przy tej ulicy, samochody jeżdżą szybko, dlatego jest on bardzo potrzebny - mówi kobieta z dwójką dzieci.

Przewodniczący Rady Osiedla Pożegowo, który jednocześnie jest radnym gminy Gostyń potwierdza: rozwiązanie z niezbyt szeroką nawierzchnią asfaltową nie jest docelowe.

Ale bardzo usprawni dojazd mieszkańcom do posesji. Dobrze, że radni poparli pomysł wykonania asfaltu - przyznaje Karol Stefaniak.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy