Reklama

Mieszkaniec Gostynia w gronie najstarszych Wielkopolan. Niezwykłe urodziny Antoniego Mostowego

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: arch. rodzinne/fotomontaż M. Mostowy

Mieszkaniec Gostynia w gronie najstarszych Wielkopolan.  Niezwykłe urodziny Antoniego Mostowego - Zdjęcie główne

Gostyń. Antoni Mostowy 12 stycznia skończył 104 lata. Jest najstarszym mieszkańcem gminy Gostyń | foto arch. rodzinne/fotomontaż M. Mostowy

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Miło nam poinformować, że mamy w gronie społeczności gminy Gostyń jednego z najstarszych mieszkańców Wielkopolski.

Jest nim Antoni Mostowy, który 12 stycznia obchodził wyjątkowe, 104 urodziny. Jubilat świętował w swoim domu, w Gostyniu, w gronie rodziny i specjalnych gości. Przyjął serdeczne życzenia, gratulacje, otrzymał kwiaty.

W czwartek, 13 stycznia z bukietem kwiatów do pana Antoniego pospieszył Jerzy Kulak, burmistrz Gostynia. W imieniu władz samorządowych przekazał dostojnemu jubilatowi gratulacje oraz życzenia kolejnych lat w zdrowiu. Były kawa i smaczny tort.

Antoni Mostowy urodził się 12 stycznia 1918 r. w Bodzewku. Pochodzi z wielodzietnej rodziny, ale swojego ojca nie poznał, gdyż ten zginął walcząc w I Wojnie Światowej. Jubilat w Bodzewku spędził większość swojego życia. Pan Antoni pracował w majątku rolnym, także w trakcie II Wojny Światowej. Po wojnie majątek został przekształcony w PGR, w którym pan Antoni pracował do roku 1978, kiedy przeszedł na emeryturę. Pan Antoni w 1946 roku zawarł związek małżeński z Joanną Słomińską, z którą szczęśliwie przeżył 67 lat. Wychowali wspólnie 4 dzieci: 3 córki i 1 syna. W 1993 r. rodzina przeprowadziła się do Gostynia. W 2014 r., w wieku 94 lat zmarła żona pana Antoniego. Jak zapewniają najbliżsi jubilata, receptą na długowieczność jest umiar w życiu. Antoni Mostowy jest w dobrej, jak na stuczterolatka, kondycji. Nigdy nie palił tytoniu, rzadko dopadają go jakiekolwiek dolegliwości zdrowotne. 

Jubilatowi składamy serdeczne gratulacje i życzenia zdrowia.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy