Reklama

Mieszkańcy poczuli dym i wezwali straż

Opublikowano:
Autor:

Mieszkańcy poczuli dym i wezwali straż - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Jak mówi kierujący akcję aspirant sztabowy Wojciech Idkowiak z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gostyniu, nieznane są jeszcze przyczyny zapalenia się sadzy w kominie dymowym pieca centralnego ogrzewania, do którego doszło dziś około godziny 12.00, w domu jednorodzinnym przy ulicy Bolesława Prusa w Krobi.

- Może to być kwestia doczyszczenia komina, rodzaju paliwa, samej techniki palenia. Sytuacja jest złożona. Trzeba wspólnie z właścicielem ustalić, co rzeczywiście miało miejsce i co spowodowało ten pożar. Czynników jest wiele i wszystkie należy wyeliminować, aby takie zdarzenia więcej nie miały miejsca – tłumaczy strażak.

Mieszkańcy domu jednorodzinnego w którym wybuchł pożar, gdy tylko poczuli woń dymu zachowali przytomność umysłu i szybko zaczęli wietrzyć mieszkanie oraz wezwali służby ratownicze. Na miejsce pożaru zadysponowano dwie jednostki PSP z Gostynia, w tym specjalistyczny wóz strażacki z drabiną oraz zastęp Ochotniczej Straży Pożarnej w Krobi. Pożar szybko opanowano. Wezwano także do pomocy kominiarza.

 – Na chwilę obecną zostanie wstrzymana eksploatacja tego komina. (…) Od poniedziałku zostaną poczynione kroki, prawdopodobnie w celu zastosowania wkładu kominowego, aby na przyszłość zapobiec sytuacji do jakiej doszło – dodaje aspirant sztabowy. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE