Reklama

Maszyny poszły w ruch. Trwa naprawa dróg w Gostyniu. Kierowcy proszeni są o wyrozumiałość

Opublikowano: 14 kwietnia 2021 15:08
Autor: | Zdjęcie: Agata Fajczyk

Maszyny poszły w ruch. Trwa naprawa dróg w Gostyniu. Kierowcy proszeni są o wyrozumiałość - Zdjęcie główne

W gminie Gostyń trwa bieżąca naprawa dróg po zimie | foto Agata Fajczyk

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kierowcy proszeni są o wyrozumiałość i cierpliwość. W Gostyniu i okolicznych miejscowościach trwa pozimowa naprawa dróg

Reklama

W Gostyniu i okolicznych miejscowościach trwają „wiosenne porządki” na drogach. Prowadzone są remonty cząstkowe dróg gminnych. Prace mogą potrwać do końca maja i w tym czasie możemy napotkać nna trudności w ruchu.

Za bieżące utrzymanie dróg i ulic na terenie miasta i gminy Gostyń w 2021 rok odpowiada firma „DROGBUD” i właśnie to przedsiębiorstwo drogowe na zlecenie gminy naprawia pozimowe ubytki w drogach. Kierowcy proszeni są o cierpliwość.

Pracowników i urządzenia firmy można spotkać m.in. w Leciejewie,  Brzeziu,  Hubach Pijanowskich,  Kunowie na ul. Zielonej i ul. Kwiatowej. A w samym Gostyniu na ul.  Kossaka, Nad Kanią, Parkowej, Młyńskiej, Witosa, Polnej, Zacisze, Łokietka oraz na os. Pożegowo na ulicach: Bojanowskiego, Niestrawskiego, Mickiewicza, Orzeszkowej, 27 Stycznia, Twardowskiego, Podleśnej. Poza tym prace remontowe będą się toczyć na ul. Granicznej, ul.  Wielkopolskiej oraz pl. Karola Marcinkowskiego. 

W sumie „załatane” zostaną drogi na powierzchni około 1850 m2. Z gminnego budżetu, ze środków własnych na bieżące utrzymanie dróg na prace zostanie przeznaczone 132 tys. zł brutto.

W mieście zostaną przeprowadzone również roboty, związane z profilowaniem nawierzchni jezdni. Przewidziano wykonanie 4 nakładek: na ul. Parkowej w Gostyniu - na odcinku od ul. Polnej do ul. Bojanowskiego (tyły hotelu Cukropol), na odcinku ul. Tuwima (kontynuacja naprawy od ul. E. Orzeszkowej do ul. Broniewskiego) oraz droga od ul. Nad Kanią do Bogusławek (na górce przy ogródkach działkowych). Nowa nakładka asfaltowa pojawi się też na odcinku ul. Zielonej w Kunowie, jako kontynuacja wcześniejszego remontu. Nowe nakładki na jezdni wykonywane będą w ramach tzw. funduszu remontowego, wyodrębnionego w budżecie gminy Gostyń. Na profilowanie dróg gmina przeznaczyła ok. 230-240 tys. zł. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.