Reklama

Maseczki od wojewody - po 5 sztuk na głowę. Dystrybucja w powiecie gostyńskim już się rozpoczęła

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: KP PSP w Gostyniu

Maseczki od wojewody - po 5 sztuk na głowę. Dystrybucja w powiecie gostyńskim już się rozpoczęła - Zdjęcie główne

Do powiatu gostyńskiego maseczki ochronne od wojewody dostarczyła Państwowa Straż Pożarna | foto KP PSP w Gostyniu

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wszystko wskazuje na to, że mieszkańcy powiatu gostyńskiego nieodpłatnie otrzymają maseczki ochronne. Dziś do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gostyniu trafiło ponad 450 tys. sztuk maseczek od wojewody wielkopolskiego. Dostawy maseczek do poszczególnych powiatów realizuje 12. Wielkopolska Brygada Obrony Terytorialnej oraz Państwowa Straż Pożarna.

Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu rozpoczął dystrybucję środków ochrony indywidualnej dla mieszkańców województwa wielkopolskiego. Akcja trwa już czwarty dzień. W dystrybucję zaangażowały się wszystkie bataliony z Wielkopolski: 122 blp z Dolaszewa, 124 blp ze Śremu oraz 125 blp z Leszna. Żołnierze dostarczali maseczki do podmiotów w swoich stałych rejonach odpowiedzialności.

- Staramy się odpowiadać na wszelkie sygnały i prośby o pomoc. Jesteśmy w stałym kontakcie z wojewodami – wielkopolskim i lubuskim, ponieważ naszym stały rejonem odpowiedzialności są dwa województwa. Służymy naszej lokalnej społeczności i okazujemy wsparcie w tym trudnym czasie -  mówi płk Zbigniew TARGOŃSKI, dowódca 12 WBOT.

Terytorialsi dostarczyli w ciągu ostatnich 4 dni blisko 800 tys. maseczek, do 30 podmiotów. Żołnierze 122 blp z Dolaszewa przewieźli blisko 250 tys. maseczek do Piły, Złotowa, Wągrowca, Chodzieży i Czarnkowa. 124 blp ze Śremu zajął się dystrybucją środków do Wrześni, Turku, Koła, Śremu, Środy Wlkp., Kalisza i Konina – łącznie, to 165 tys. masek ochronnych. Żołnierze z leszczyńskiego batalionu przewieźli 115 tys. środków ochrony indywidualnej do:  Krotoszyna, Grodziska Wlkp., Wolsztyna i Leszna.

Za to do powiatu gostyńskiego - dzięki straży pożarnej - trafiło 456 tys. maseczek. Tymczasowy magazyn znajduje się w siedzibie KP PSP w Gostyniu. Z komunikatu, jaki opublikowało na stronie internetowej Starostwo Powiatowe w Gostyniu wynika, że w ciągu kilku najbliższych dni urzędnicy będą zajmować się ich przekazywaniem do poszczególnych gmin.

Gmina Gostyń otrzyma 166 tys. sztuk maseczek, Borek Wlkp. 46 tys., Krobia 78 tys. sztuk, Pępowo 36 tys., Piaski 52 tys., Pogorzela 30 tys., Poniec 48 tys. Zadaniem samorządów gminnych będzie ich redystrybucja wśród mieszkańców -  według własnego planu.

Po otrzymaniu dostawy jednorazowych maseczek ochronnych, samorząd gminy Gostyń rozpoczął już ich dystrybucję. Trafią one m.in. do gostyńskich firm, tam gdzie są największe skupiska osób. Zestawy maseczek trafią również do szkół podstawowych, do publicznych i prywatnych przedszkoli, a także do gminnych instytucji, tak by klienci mogli z nich skorzystać w razie potrzeby.

Jednorazowe maseczki ochronne mogą bezpłatnie otrzymać również mieszkańcy gminy Gostyń. Ci, którzy są zainteresowani odbiorem maseczek mogą to zrobić w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego w Gostyniu (ul. Wrocławska 256) od poniedziałku 7 lutego do piątku 18 lutego 2022 r. w godzinach pracy magistratu. 

Ponad 76 tys. mieszkańców wg statystyk liczy powiat gostyński, zatem wypada ok. 5 maseczek na głowę.  

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy