Reklama

Maksymalnie 6 kandydatów powalczy o mandaty radnych

Opublikowano: 2 marca 2021 09:27
Autor: Agata Fajczyk | Zdjęcie: arch. portalu gostynska.pl/zdjęcie poglądowe

Wybory uzupełniające do rady miejskiej zaplanowano w gminach Krobia i Borek Wlkp. na 18 kwietnia | foto arch. portalu gostynska.pl/zdjęcie poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości - Tydzień wcześniej przed naszą akcją. Mamy nadzieję, że wybory uzupełniające w Krobi i Borku odbędą się zgodnie z planem - mówi Joanna Neczyńska, szefowa leszczyńskiej delegatury KBW.

Reklama

- Mamy po 3 komitety w gminach: 3 komitety zgłosiły się w gminie Krobia oraz taka sama ilość do zgłaszania kandydatów zarejestrowała się z gminy Borek Wlkp. - poinformowała Joanna Neczyńska, dyrektor leszczyńskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Lesznie.

Przypomnijmy - wojewoda wielkopolski wstępnie zarządził wybory uzupełniające do rady miejskiej w gminach Borek Wlkp. i Krobia na 18 kwietnia. Stało się tak po tym, jak wygasły mandaty dwojga radnych: Róży Jędrosz i Hieronima Urbańskiego, którzy zmarli w styczniu, nie kończąc kadencji.

Dokładnie 22 lutego upłynął termin, kiedy komisarz wyborczy w Lesznie przyjmował zawiadomienia o utworzeniu komitetów wyborczych i zamiarze zgłaszania kandydatów do Rady Miejskiej w Borku Wlkp. i Krobi.

Trzeba przyznać, że wybory uzupełniające spotkały się z zainteresowaniem. Zarejestrowano w sumie 6 komitetów, które będą mogły zgłaszać swoich kandydatów. 

Trzy komitety powołano w Borku Wlkp.: KWW Zjednoczeni 2021 Borek, KW Forum Demokratyczne (stowarzyszenie) i KWW Ziemi Boreckiej. Taka sama liczba komitetów zarejestrowała się z gminy Krobia: KWW Samorządni 2021 Krobia, KWW Krobia Nasza Mała Ojczyzna i KWW Pawła Hampelskiego.

- Te komitety, które zgłosiły się na daną gminę, tylko tam mogą zgłaszać kandydatów, każdy z komitetów może zgłosić po 1 kandydacie - wyjaśnia Joanna Neczyńska.14 marca upływa termin rejestrowania kandydatów, wtedy poznamy nazwiska konkretnych osób, jakie powalczą o mandaty radnych. 

W ubiegłym roku, podczas jesiennej fali koronawirusa wojewodowie przekładali wszystkie wybory uzupełniające, które miały odbyć się w listopadzie, na 11 kwietnia.

- Tydzień wcześniej przed naszą akcją. Mamy nadzieję, że wybory uzupełniające w Krobi i Borku odbędą się zgodnie z planem - mówi szefowa leszczyńskiej delegatury KBW. - Póki co pracujemy zgodnie z kalendarzem, jaki zarządził wojewoda wielkopolski. Trwa wyznaczanie okręgów wyborczych, ustalanie składu miejskich komisji wyborczych. Działamy tak, jakby wybory odbyć się miały - dodaje.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.