Reklama

Łóżka rehabilitacyjne, wózki inwalidzkie za 70 tysięcy. Prezenty z Niderlandów dla powiatu gostyńskiego

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: arch. PCPR Gostyń

Łóżka rehabilitacyjne, wózki inwalidzkie za 70 tysięcy.  Prezenty z Niderlandów dla powiatu gostyńskiego - Zdjęcie główne

Powiat gostyński. Pogorzela. Spotkanie z gośćmi z Niderlandów | foto arch. PCPR Gostyń

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Przed końcem roku trafił z Holandii do gminy Pogorzela oraz do powiatu gostyńskiego duży transport sprzętu dla osób chorych i dla osób z niepełnosprawnościami. Część z łóżek, materacy czy wózków inwalidzkich trafiła już do wypożyczalni ośrodka pomocy społecznej w Pogorzeli.

Do powiatu gostyńskiego z Niderlandów dotarły łóżka rehabilitacyjne i szpitalne sterowane elektrycznie, specjalistyczne wózki inwalidzkie oraz sprzęt pomocniczy i materace przeciwodleżynowe. 

Duży transport sprzętu dla osób chorych i dla osób z niepełnosprawnościami do gminy Pogorzela oraz do powiatu gostyńskiego trafił pod koniec 2021 r. Kilka dni późnej zawitali jego holenderscy ofiarodawcy - przedstawiciele Komitetu Współpracy Holendersko-Polskiej z Astrid Hupkens, z przewodniczącą tego komitetu na czele. Gościła ich gmina Pogorzela. Odbyło się też spotkanie delegacji holenderskiej z przedstawicielami obdarowanych samorządów.  Uczestniczyli w niej Piotr Curyk, burmistrz Pogorzeli i Renata Sierszulska, kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pogorzeli, a także dyrektorzy szkół gminy Pogorzela. Z kolei powiat reprezentowali Alfred Siama, przewodniczący Rady Powiatu Gostyńskiego i Mirosław Sobkowiak, dyrektor PCPR w Gostyniu. 

Spotkanie przebiegało w świątecznej atmosferze. Burmistrz Piotr Curyk jako gospodarz podziękował za wsparcie sprzętowe dla rodzin z osobami niepełnosprawnymi oraz długotrwale chorującymi i za pomoc w przygotowaniu świątecznych paczek dla potrzebujących z gminy Pogorzela.

- Sprzęt trafił już do wypożyczalni przy MGOPS w Pogorzeli - podkreślił włodarz.

Z kolei Astrid Hupkens przedstawiła historię pozyskania sprzętu w Holandii.

- Widzimy, że sprzęt kierowany do gminy Pogorzela i do powiatu gostyńskiego jest dobrze wykorzystywany. To jest ważne dla nas, bo wiemy, że nasze działania i nasza pomoc mają sens - zaznaczyła.

Jej oraz całemu Komitetowi Współpracy Holendersko-Polskiej przekazał wyrazy uznania przewodniczący gostyńskiej rady powiatu.

- Czas świąt Bożego Narodzenia oraz zbliżającego się Nowego Roku został przez gości z Holandii w tak znaczący i wyjątkowy sposób podkreślony - powiedział.

Dyrektor PCPR w Gostyniu przypomniał, że intensywne prace nad pozyskaniem darów dla gminy Pogorzela i powiatu gostyńskiego trwały od sierpnia br. Podziękował burmistrzowi Pogorzeli, że zaprosił do tego projektu PCPR w Gostyniu, dzięki czemu placówki powiatu zostały tak bogato obdarowane. Dziękując Astrid Hupkens i jej przyjaciołom z Komitetu Współpracy Holendersko-Polskiej, podkreślił, że już pierwsi pacjenci ZOL w Gostyniu korzystają z podarowanych łóżek i wózków. Mirosław Sobkowiak przekazał też darczyńcom pamiątkowe tablo ze słowami podziękowania. Poinformował również, że 25 łóżek sterowanych elektrycznie dla osób chorych i niepełnosprawnych oraz materacy przeciwodleżynowych, wózków inwalidzkich i innych sprzętów, podarowanych powiatowi gostyńskiemu zostało już rozdzielonych.

- Łóżka oraz sprzęt pomocniczy otrzymały: Zakład Opiekuńczo-Leczniczy dla przewlekle chorych w Gostyniu, Dom Pomocy Społecznej dla niepełnosprawnych intelektualnie w Zimnowodzie oraz Dom Pomocy Społecznej dla psychicznie chorych w Rogowie i wypożyczalnia sprzętu dla osób z niepełnosprawnościami przy PCPR w Gostyniu - wymieniał Mirosław Sobkowiak.

Podziękował też Zespołowi Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Bodzewie oraz Środowiskowemu Domowi Samopomocy w Krobi za udzielone wsparcie przy realizacji końcowego etapu projektu. Wartość szacunkowa sprzętów przekazanych powiatowym placówkom wynosi ponad 70 tys. zł. W drugiej części spotkania prowadzono rozmowy o dalszej współpracy i wspierania placówek powiatu gostyńskiego i gminy Pogorzela. 

 

 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy