Reklama

Łóżka covidowe obłożone. Blisko 2 tys. mieszkańców na kwarantannie. Raport z powiatu gostyńskiego

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Adobe Stock

Łóżka covidowe obłożone. Blisko 2 tys. mieszkańców na kwarantannie. Raport z powiatu gostyńskiego - Zdjęcie główne

Raport koronawirusowy z powiatu gostyńskiego | foto Adobe Stock

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Mamy w Polsce 16 tys. 590 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia Covid-19 - tak wynika z dzisiejszego raportu Ministerstwa Zdrowia. W powiecie gostyńskim w ciągu doby pojawiło się 8 zakażonych. W szpitalu łóżka covidowe obłożone w 85 procentach.

Jak można wyczytać z raportu Ministerstwa Zdrowia, w powiecie gostyńskim 1088 mieszkańców objętych jest kwarantanną, zdiagnozowano 18 osób zakażonych wirusem Sars-CoV-2. W ciągu doby nie było zgonów. Wykonano 104 testy, w tym wynik pozytywny uzyskało 19 osób.

Niektóre niepubliczne przedszkola z powodu przejścia dzieci na kwarantannę skróciły godziny pracy. W szkołach gminy Gostyń w domu, zdalnie uczą się uczniowie klasy III, wciąż na kwarantannie sa dzieci z oddziału przedszkolnego w SP w Kunowie. Zdalnie pracowali też uczniowie paru oddziałów w SP nr 5 w Gostyniu.

Jak sytuacja wygląda od początku listopada? W powiecie gostyńskim zmarło w sumie 2 mieszkańców. Jak ustalono, mieli choroby współistniejące. W sumie mamy 270 zakażonych i 121 oszdowieńców (patrz tabela).

 

Z najnowszych informacji dyrekcji SP ZOZ w Gostyniu wynika, że na 60 tzw. łóżek covidowych, jakie przygotowano w gostyńskim szpitalu, zajętych jest 51. Do tej pory (odkąd istnieje „strefa zakaźna” przygotowana na nadejście IV fali koronawirusa), zmarło 4 pacjentów (niekoniecznie wszyscy z naszego powiatu).

- Na chwilę obecną SPZOZ w Gostyniu nie prowadzi rozmów z NFZ na temat zwiększenia tzw. łóżek covidowych w szpitalu - poinformowała Karolina Wachowiak, p.o. dyrektora w gostyńskim szpitalu.

Na 16 tys. 590 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia Covid-19 w Polsce (aktualne dane resortu zdrowia z dzisiejszego komunikatu) z powodu Covid-19 zmarło 70 osób, natomiast z powodu współistnienia Covid-19 z innymi schorzeniami zmarło 212 osób. Najnowsze dane dotyczące zakażeń koronawirusem pochodzą z województw:

mazowieckiego (3213), lubelskiego (1830), małopolskiego (1303), śląskiego (1101), dolnośląskiego (1085), wielkopolskiego (1014), kujawsko-pomorskiego (1006), łódzkiego (1001), pomorskiego (976), warmińsko-mazurskiego (787), podlaskiego (724), podkarpackiego (702), zachodniopomorskiego (672), świętokrzyskiego (405), opolskiego (310), lubuskiego (277). 184 zakażenia to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.

W Wielkopolsce liczba nowych zakażeń wynosi 1014, liczba przypadków śmiertelnych wynosi 8, w tym u 7 osób stwierdzono choroby współistniejące wraz z Covid-19. W naszym województwie na kwarantannie przebywa 38871. Liczba wykonanych testów wynosi 5506, w tym z wynikiem pozytywnym - 1072.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy