Reklama

Laur Gostynia - dla kogo w tym roku? Można zgłaszać kandydatury

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: arch. portalu gostynska.pl

Laur Gostynia - dla kogo w tym roku?  Można zgłaszać kandydatury - Zdjęcie główne

Gostyń. W 2017 r. Laur Gostynia – najwyższe wyróżnienie przyznawane przez gostyńską radę miejską wręczono stowarzyszeniu Dom Europejski | foto arch. portalu gostynska.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Można już zgłaszać kandydatury do nagrody gminy Gostyń „Laur Gostynia” - najwyższego wyróżnienia przyznawanego przez radnych. Do biura rady miejskiej do piątku, 15 kwietnia 2022 r. powinny wpłynąć wnioski z dokumentacją kandydatów do tej gminnej nagrody.

Reklama

W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną, wnioski ze zgłoszeniami kandydatów można składać drogą pocztową - poprzez przesłanie dokumentów na adres Urzędu Miejskiego w Gostyniu (Rynek 2; 63-800 Gostyń) lub w formie elektronicznej - dokumenty podpisane profilem zaufanym lub podpisem kwalifikowanym przez wysłanie zgłoszenia na adres e-mail: um@gostyn.pl.

„Laur Gostynia” jest najwyższą nagrodą przyznawaną przez Radę Miejską w Gostyniu za wybitne osiągnięcia w zakresie działalności kulturalnej, sportowej, badań regionalnych, przedsiębiorczości, promowania Gostynia w kraju i za granicą, realizacji idei wolontariatu i pracy społecznej na rzecz mieszkańców gminy Gostyń. Wyróżnienie to może być przyznane w kategorii indywidualnej lub zespołowej.

Prawo zgłaszania kandydatur do wyróżnienia "Laurem Gostynia" przysługuje komisjom branżowym rady miejskiej, organizacjom i stowarzyszeniom działającym na terenie gminy, burmistrzowi Gostynia, radom sołeckim i osiedlowym, grupie 4 radnych oraz grupie przynajmniej 15 mieszkańców.

Zgłoszone kandydatury powinny być opatrzone stosownym uzasadnieniem, które musi zawierać podstawowe informacje o kandydacie, prezentujące go, a poza tym dane zgłaszających, a w przypadku stowarzyszeń - także wyciąg z Krajowego Rejestru Sądowego. Do wniosku należy dołączyć pisemną zgodę kandydata zawierającą informację o treści: „Zgodnie z art. 6 ust. 1a RODO wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w związku ze zgłoszeniem mojej kandydatury do nagrody twórczej „Laur Gostynia”.

Nagrody „Laur Gostynia” i „Honorowy Laur Gostynia” mają mieć jednolity charakter i być najwyższą formą uznania dla osób, instytucji czy grup społecznych angażujących się w działania na rzecz mieszkańców Gostynia. Wnioski (kandydatury z opisami zasług) analizowane będą przez komisję w składzie: przewodniczący Rady Miejskiej w Gostyniu, wiceprzewodniczący rady miejskiej oraz przewodniczący komisji stałych rady miejskiej. 

Komisja analizująca zgłoszenia może przedstawić projekt uchwały w sprawie przyznania nagrody radzie miejskiej lub odstąpić od przyznania nagrody w danym roku.

Rada Miejska w Gostyniu podejmuje ostateczną decyzję nie później niż 31 maja danego roku kalendarzowego. Wręczenie znaku pamiątkowego oraz dyplomu odbywa się w formie i miejscu zapewniającym uroczysty charakter tego wydarzenia. Mogą to być w szczególności: sesja rady miejskiej, obchody Dni Gostynia lub inne ważne uroczystości dla gminy Gostyń.

Szczegółowy regulamin przyznawania nagrody oraz wzór listy osób zgłaszających kandydata do nagrody MAMY TU.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy