Reklama

Które towarzystwo ubezpieczeń w Polsce jest najlepsze?

Opublikowano:
Autor:

Które towarzystwo ubezpieczeń w Polsce jest najlepsze? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Osoby zainteresowane polisą na życie kierują się przy jej wyborze różnymi kryteriami. Jednym z nich jest renoma towarzystwa ubezpieczeń. Najlepsze będzie więc takie, które oferuje niską składkę w połączeniu z długą obecnością na rynku i kilkumilionową bazą klientów. Gdzie szukać takiej firmy?

Sprzedaż ubezpieczeń (na życie, turystycznych, komunikacyjnych, mieszkaniowych) odbywa się obecnie na dwóch płaszczyznach. Jeszcze do niedawna jedyną możliwością było spotkanie z agentem ubezpieczeniowym. Najlepiej w oddziale towarzystwa. Jednak rozwój Internetu sprawił, że wiele użytecznych i prostych w obsłudze narzędzi online pozwala nie tylko przyspieszyć zakup polisy, ale również porównać produkty przed dokonaniem ostatecznego wyboru.

 

Liczy się marka

O rozpoznawalności towarzystwa ubezpieczeń decyduje w dużej mierze obecność w mediach. Najwartościowszym, ale i najkosztowniejszym pod względem reklamy, nadal jest telewizja. Ale liczy się również tradycja, tj. obecność firmy na polskim rynku. Stąd nie zaskakuje rozpoznawalność takich marek jak PZU, Generali, Warta, Uniqa, Allianz, Aviva czy Nationale-Nederlanden.

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że na polskim rynku ubezpieczeniowym istnieje – w zaokrągleniu – sto różnych podmiotów zajmujących się sprzedażą polis, w tym polis na życie. Jak zatem wybrać z tego gąszczu 3-4 oferty do porównania? Dobrą metodą może być spojrzenie w ranking ubezpieczeń na życie z www.ubezpieczeniazyciowe.pl, gdzie zebrane są najlepsze towarzystwa.

Markowe towarzystwa, które pojawiają się w rankingach, nie trafiają tam z przypadku. Zestawienia są tworzone według ustalonych kryteriów wpływających na ocenę poszczególnej firmy polisowej. Do najważniejszych z nich należą:

 • długość istnienia na rynku ubezpieczeniowym,
 • liczba klientów ( w Polsce i na świecie),
 • zasięg oferty (rodzaje oferowanych ubezpieczeń),
 • liczba zatrudnionych agentów,
 • gęstość sieci placówek,
 • możliwość zakupu ubezpieczenia online.
Każdy z wymienionych czynników jest ważny z uwagi na powierzane towarzystwu pieniądze w postaci składek, których zadaniem jest otrzymanie świadczenia w razie wypadku czy innej szkody. Nawet jeśli towarzystwo niedawno pojawiło się w Polsce, warto wiedzieć jak radzi sobie na zagranicznych rynkach. Istotną zaletą towarzystwa z punktu widzenia ubezpieczonego jest także liczba, czy raczej procentowa wartość przyznanych odszkodowań. Niemałą rolę odrywają w tym aspekcie opinie klientów wyrażane na forach dyskusyjnych poświęconych polisom.

 

Ile kosztuje składka?

Nie da się ukryć, że dla większości konsumentów głównym wyznacznikiem towaru czy usługi jest cena. W przypadku ubezpieczeń na życie zakres cenowy jest bardzo szeroki – najtańsze indywidualne polisy zaczynają się od 30 zł miesięcznie, a cena ta rośnie w zależności od wybranych umów dodatkowych i sum ubezpieczenia dla każdej z nich.

Zakres ochrony jest również tym czynnikiem, który warto wziąć pod uwagę przy wyborze jednego z kilku znanych towarzystw gdy poszukiwane jest ubezpieczenie na życie online z www.ubezpieczeniazyciowe.pl. Rozszerzenia powinny dotyczyć najczęściej pojawiających się przypadków, jak:

 • śmierć w wyniku wypadku komunikacyjnego,
 • częściowe i trwałe inwalidztwo,
 • złamanie kości,
 • leczenie szpitalne,
 • operacja chirurgiczna,
 • poważne zachorowanie,
 • diagnoza nowotworu,
 • rehabilitacja,
 • assistance medyczne.
Oczywiście, nie ma potrzeby wybierania wszystkich dostępnych rozszerzeń, ale tylko tych, których zaistnienie jest najbardziej prawdopodobne – dla osoby 30-letniej bardziej przydatnym dodatkiem od diagnozy nowotworu będzie świadczenie na wypadek pobytu w szpitalu.

Składki najlepiej porównać na spotkaniach z agentami poprzez porównywarkę. Narzędzie jest pośrednikiem między klientem a towarzystwem, przy czym takie spotkanie nie zobowiązuje zainteresowanego polisą do zakupu, ale znacznie upraszcza i przyspiesza sa proces zakupu ubezpieczenia na życie, które jest inwestycją długoterminową, więc warto dołożyć starań, aby znaleźć produkt spełniający oczekiwania.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE