Reklama

Które oddziały zostaną zamknięte? Do gostyńskiego szpitala wracają łóżka covidowe

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Adobe Stock

Które oddziały zostaną zamknięte? Do gostyńskiego szpitala wracają łóżka covidowe - Zdjęcie główne

Gostyń. Do szpitala SP ZOZ w Gsotyniu wraca strefa z łóżkami covidowymi | foto Adobe Stock

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W gostyńskim szpitalu uruchomiona zostanie strefa covidowa. - Decyzja dotycząca organizacji pracy szpitala zapadła po konsultacji z kierownikami oddziałów - informuje Karolina Wachowiak, pełniąca obowiązki dyrektora SP ZOZ w Gostyniu.

Od 2 listopada, zgodnie z wnioskiem wojewody wielkopolskiego Michała Zielińskiego, rozpoczął działalność szpital tymczasowy w Poznaniu dla pacjentów z Covid-19. Decyzję w tej sprawie podpisał minister zdrowia.

W szpitalu tymczasowym, w pierwszym okresie działalności, do dyspozycji jest 56 łóżek dla pacjentów z Covid-19 oraz 10 łóżek respiratorowymi. Lecznica może maksymalnie przyjąć blisko 600 pacjentów, z czego 48 stanowisk wyposażonych jest w respiratory dla osób z najostrzejszym przebiegiem zakażenia.

Ze względu na fakt, że zakażonych koronawirusem dynamicznie przybywa, lecznice w południowej Wielkopolsce również przygotowują się do przyjmowania pacjentów chorych na Covid-19. Aktualna decyzja wojewody wielkopolskiego dotyczy Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Gostyniu. Szpital powiatowy otrzymał rozporządzenie związane z koniecznością wyodrębnienia w szpitalu 2 łóżek obserwacyjnych oraz 30 tzw. ,,łóżek covidowych” dla chorych z podejrzeniem lub potwierdzonym zakażeniem Sars-CoV-2 (w tym dwa intensywnej terapii – z kardiomonitorem i możliwością prowadzenia tlenoterapii i wentylacji mechanicznej). 

- Decyzja ta wchodzi w życie w niedzielę 7 listopada. W związku z tym konieczne jest wyodrębnienie przestrzeni, która będzie służyć temu celowi. Taką rolę spełniać będzie nowy budynek szpitala, gdzie znajdą się  wszystkie tzw. ,,łóżka covidowe” - informuje Karolina Wachowiak, p.o. obowiązki dyrektora SP ZOZ w Gostyniu. - Warto podkreślić, że pomimo zmian organizacyjnych, ciągłość świadczeń we wszystkich zakresach będzie zachowana. Pacjenci nadal będą mogli liczyć na pomoc na oddziale wewnętrznym, chirurgii ogólnej, anestezjologii i intensywnej terapii, paliatywnym oraz położniczo-ginekologicznym i noworodkowym - dodaje Karolina Wachowiak.

Co szczególnie istotnie, zostanie również zapewniona opieka na oddziałach dla najmłodszych pacjentów, czyli  na oddziale dziecięcym i chirurgii dziecięcej. Ponadto czynne będą wszystkie pracownie i poradnie. Ze względu na konieczność zmian większość oddziałów będzie funkcjonować w ograniczonej przestrzeni. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy