Reklama

Szczepienia. Ruszyła gminna infolinia dotycząca transportu

Opublikowano: pt, 15 sty 2021 10:29
Autor:

Szczepienia. Ruszyła gminna infolinia dotycząca transportu - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Koronawirus Dojazd może być organizowany przy zaangażowaniu jednostek MGOPS, OSP lub PSP. Transport będzie refinansowany w 80 proc. ze środków urzędu wojewódzkiego.

Osoby z niepełnosprawnościami oraz mające problem z dotarciem do punktów szczepień, będą mogły skorzystać z dowozu organizowanego przez gminy, a te z kolei będą organizować transport w ramach realizacji własnych działań.

Dojazd może być organizowany przy zaangażowaniu jednostek MGOPS, OSP lub PSP. Transport będzie refinansowany w 80 proc. ze środków urzędu wojewódzkiego. Specjalna infolinia, pod którą będzie organizowany i koordynowany transport zostaje uruchomiona dzisiaj - 15 stycznia.

W projekt wchodzi gmina Gostyń - od piątku 15 stycznia podjęła się realizacji zadania w ramach Narodowego Programu Szczepień przeciw Covid-19, w zakresie transportu osób, które mają trudności z samodzielnym dotarciem do punktów szczepień. W tym przewiduje pomoc osobom z niepełnosprawnościami.

W tym celu pod numerem telefonu 665 492 889 została uruchomiona infolinia czynna od poniedziałku do piątku, w godz. od 7.30 do 15.30. Pracownik Urzędu Miejskiego w Gostyniu - Adam Waleński inspektor ds. zdrowia i kontroli wewnętrznej będzie koordynował i udzielał informacji w sprawie transportu osób.

Osoby uprawnione, po zarejestrowaniu i ustaleniu terminu oraz miejsca szczepienia, zgłoszą potrzebę przewiezienia na podaną wyżej infolinię. Transport będzie przeznaczony dla osób:

 • posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N, lub odpowiednio I grupę z ww. schorzeniami,
   
 • osób mających obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego miejscu zamieszkania punktu szczepień.

Urząd Miejski w Gostyniu będzie to zadanie realizował przy współpracy z jednostkami organizacyjnymi: Środowiskowym Domem Samopomocy w Gostyniu, Gostyńskim Ośrodkiem Kultury „Hutnik”, Zakładem Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Gostyniu oraz z jednostką Ochotniczej Straży Pożarnej w Goli. Partnerem w realizacji tego zadania będzie również Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Gostyniu.

Na terenie gminy Borek Wielkopolski również istnieje możliwość zapewnienia transportu do punktu szczepień osobom mających trudności w samodzielnym dotarciu do tych miejsc. Transport dotyczy tylko tych osób, które nie mają możliwości  jego zorganizowania ze strony najbliższych osób. 

Zgłoszenia potrzeb w zakresie skorzystania z transportu do punktu szczepień, po  uprzednim uzgodnieniu miejsca i terminu szczepienia, można dokonywać w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Borku Wlkp. w godzinach pracy Ośrodka pod numerami telefonów: 

tel. komórkowy:   665 020 910
tel. stacjonarny:    65 5716 112 wew. 3

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • rok temu | ocena +0 / -0

  Jaś

  Dziękuję za zmianę tytułu i teraz tytuł jest zgodny z treścią artykułu.

 • rok temu | ocena +0 / -0

  Jaś

  Tytuł wprowadza zamieszanie jest "Koronawirus - szczepienia. Ruszyła gminna infolinia dotycząca szczepień" a powinno być Koronawirus - szczepienia. Ruszyła gminna infolinia dotycząca dowozu do szczepień.