Reklama

Konkurs rozstrzygnięty. Z dyrektora na prezesa "wodociągów"

Opublikowano: pt, 13 gru 2019 00:24
Autor:

Konkurs rozstrzygnięty. Z dyrektora na prezesa "wodociągów" - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Zakończono dziś rozmowy kwalifikacyjne z biorącymi udział w konkursie na prezesa Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Gostyniu. W procesie rekrutacyjnym, jaki przeprowadzono w celu wyłonienia kandydata na szefa „wodociągów”, najlepszy okazał się Dariusz Szymański. Dotychczas pracował w firmie jako dyrektor ds. inwestycji.W sumie konkursem na prezesa gostyńskich „wodociągów” zainteresowało się 8 osób (w tym 3 kobiety). 26 listopada odbyło się posiedzenie rady nadzorczej, po którym zebrała się komisja kwalifikacyjna. Weryfikowano oferty, analizowano dokumenty i sprawdzano, czy kandydatury spełniają wszystkie wymogi formalne, które zostały zamieszczone w ogłoszeniu. Podczas posiedzenia 2 oferty zostały odrzucone z powodu niespełnienia wymogów - brakowało doświadczenia na stanowisku kierowniczym. Do dalszego etapu postępowania dopuszczono 6 osób. Rozmowy kwalifikacyjne odbywały się 11 i 12 grudnia.

- Poziom przygotowania wszystkich kandydatów, którzy startowali w tym postępowaniu był dosyć wysoki. Dariusz Szymański też zaprezentował się z jak najlepszej strony. Przedstawił dużą wiedzę merytoryczną. Miał też tę przewagę, że doskonale znał wszelkie zagadnienia techniczne, planowania, rozwoju zakładu wodociągów w Gostyniu. Pracuje w tej firmie już wiele lat - podsumował Andrzej Antkowiak, przewodniczący rady nadzorczej ZWiK w Gostyniu.

 

Podkreślił, że właśnie kwestie fachowości i rozeznania przeważyły. Kandydat uzbierał największą ilość punktów i miał najwyższą ocenę odnośnie kwalifikacji.

- Posiada odpowiednią wiedzę, ale też cechy osobowościowe, które pozwalają mu na to, że będzie dobrze firmą kierował. Jako członkowie komisji byliśmy zgodni co do tego, że to właśnie on powinien zostać zwycięzcą postępowania rekrutacyjnego i tak się stało - stwierdził Andrzej Antkowiak.

Kandydat na prezesa ZWiK w Gostyniu zostanie zaprezentowany wszystkim członkom rady nadzorczej na posiedzeniu, które zaplanowano na 18 grudnia. Wtedy też będzie rozpatrywana uchwała, powołująca Dariusza Szymańskiego na prezesa.

- Kandydat musi dostarczyć jeszcze świadectwo lekarskie, stwierdzające brak przeciwskazań do pełnienia funkcji prezesa zarządu zakładu wodociągów. Taki jest warunek, zawarty w regulaminie postępowania kwalifikacyjnego. Jeśli ten dokument przedstawi, to myślę, że nie będzie już żadnych przeszkód z powołaniem go z dniem 18 grudnia na stanowisko prezesa - wyjaśnił Andrzej Antkowiak.

Na fotelu szefa zarządu ZWiK Dariusz Szymański zasiadłby 1 stycznia 2020 r., z chwilą, kiedy odejdzie aktualny prezes Jerzy Pogorzelski.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE