Reklama

Konkurs na "Najpiękniejszy ogród i działkę powiatu gostyńskiego"

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Konkurs na "Najpiękniejszy ogród i działkę powiatu gostyńskiego" - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
16
zdjęć

Udostępnij na:
Facebook
Wiadomości Fundacja Ogrody dla Zdrowia organizuje konkurs na "Najpiękniejszy ogród i działkę powiatu gostyńskiego", zachęcając tym samym właścicieli ogrodów i działek do pokazania efektów pracy nad upiększenim swych zielonych oaz.

Reklama

W konkursie na "Najpiękniejszy ogród i działkę powiatu gostyńskiego" mogą wziąć udział właściciele i użytkownicy ogrodów oraz działek ROD z powiatu gostyńskiego. Wystarczy do 16 lipca 2023 r. nadesłać od 5 do 10 zdjęć swego zielonego azylu wraz z imieniem, nazwiskiem i numerem telefonu. Zdjęcia i informacje należy wysyłać na adres redakcja@zycie-gostynia.pl. 

Na łamach tygodnika "Życie Gostynia" oraz  na portalu gostynska.pl opublikujemy prezentacje poszczególnych ogrodów biorących udział w konkursie. Komisja konkursowa po 16 lipca odwiedzi i oceni zgłoszone ogrody. Pięć ogrodów wybranych przez komisję będzie mogło dodatkowo ubiegać się o głosy czytelników oddawane na profilu społecznościowym redakcji. 

Dla zwycięzców przewidziane zostały nagrody finansowe ufundowane przez Fundację Ogrody dla Zdrowia (1000, 800 i 500 zł), podobnie jak dla właściciela ogrodu, który uzyska największą liczbę głosów w głosowaniu czytelników (500 zł). Podsumowanie konkursu i rozdanie nagród odbędzie się w drugiej połowie sierpnia. Patronem medialnym konkursu jest redakcja "Życia Gostynia" i gostynska.pl. Regulamin konkursu do wglądu w siedzibie redakcji tygodnika.

Fundacja Ogrody dla Zdrowia działa w powiecie jarocińskim. Jej misją jest popularyzacja ogrodnictwa jako sposobu na zdrowe, długie i satysfakcjonujące życie.

- Inspiracją do powołania fundacji stała się kultywowana w Wielkiej Brytanii praktyka otwierania dla publiczności prywatnych ogrodów, które w wyznaczonych dniach i godzinach zwiedzać mogą osoby postronne. Przy okazji zbierane są datki na cele charytatywne - mówi Ewa Kosowicz-Nelke, prezes fundacji. - Mam nadzieję, że z czasem i w Polsce przyjmie się ten zwyczaj, mamy przecież wiele pięknych i wartych poznania ogrodów.

Fundacja funduje także stypendia dla studentów pielęgniarstwa, którzy w zamian, po ukończeniu edukacji, mają opiekować się pacjentami w kraju, zamiast szukać posady poza granicami Polski.

 

 

   

WRÓĆ DO ARTYKUŁU
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy