Gmina Gostyń oferuje pracę w straży miejskiej, w pełnym wymiarze, na cały etat, w zrównowazonym systemie pracy - 8 godzin na dobę i przeciętnie 40 godzin tygodniowo.
- Mamy wakat po odejściu pracownika, który znalazł pracę w Lesznie – wyjaśnia konieczność ogłoszenia naboru Komendant Gorynia.
Poszukiwana jest osoba komunikatywna, kreatywna, dyspozycyjna, radząca sobie w sytuacjach kryzysowych, charakteryzująca się odpornością na stres. Mile widziane u aplikujących będzie ukończone szkolenie podstawowe strażników miejskich oraz posiadanie uprawnień do kierowania pojazdami uprzywilejowanymi.
- Jako strażnicy miejscy swoją pracą powodujemy, że jest w mieście i gminie czyściej, bezpieczniej i lepiej się żyje. W pracy strażnika nie ma monotonii. Każdy dzień stawia przed nami nowe wyzwania, do rozwiązania są nowe problemy. Jednak cała nasza uwaga skupiona jest na zapewnieniu porządku i bezpieczeństwa mieszkańców miasta i gminy Gostyń, we wszystkich obszarach życia publicznego – tłumaczy Dominik Gorynia, komendant gostyńskiej straży miejskiej.
Zgodnie z ustawą o strażach gminnych kandydat lub kandydatka starająca się o pracę w straży miejskiej musi być obywatelem polskim, mieć ukończone 21 lat, legitymować się co najmniej wykształceniem średnim, posiadać nienaganną opinię, pełną zdolność do czynności prawnych oraz korzystać z pełni praw publicznych.
Warunkiem koniecznym jest również brak skazania prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe oraz uregulowany stosunek do służby wojskowej. Niezbędna jest także sprawność fizyczna i psychiczna, pozwalająca na wykonywanie zadań na stanowisku pracy. Dodatkowe wymogi to: posiadanie prawo jazdy kategorii B, znajomość regulacji prawnych określonych w ogłoszeniu, a także dobra znajomość topografii gminy Gostyń.
Obecnie zespół jednostki stanowi 4 pracowników, dodatkowo do załogi należy zaliczyć też komendanta. Służba odbywa się w systemie dwuzmianowym, od godziny 7.00 do 22. Zdarza się też praca w godzinach nocnych, komenda straży miejskiej współpracuje z policją, coraz częściej na miejskie ulice wyruszają patrole mieszane.
Sam, jako komendant jestem w patrolu – rano lub po południu, żeby pracowników odciążyć. Funkcjonariusz w większości przypadków sam nie może podejmować interwencji - mówi Dominik Gorynia.
Komunikacja, jak mówi szef strazy miejskiej, jest podstawą pracy w służbie, zwłaszcza patrolowej, a do zadań strażnika miejskiego należy ochrona porządku publicznego na terenie gostyńskiej gminy. Straż miejska rozpoczęła właśnie realizację kilku projektów. Jeden z nich nosi nazwę „Jesteśmy bliżej mieszkańców”. Jest to jednocześnie hasło cyklu działań edukacyjno-informacyjnych, które zaplanowano w sołectwach na terenie gminy. Strażnikom jest też obojętne środowisko seniorów i ich bezpieczeństwo, stąd pomysł na cykl spotkań pn. „Bezpieczny Senior”.
Jednostka myśli też o współpracy z Komunalnym Związkiem Gmin Regionu Leszczyńskiego, by razem realizować działania publiczne w zakresie tworzenia warunków niezbędnych do utrzymania czystości i porządku na terenie gminy. Obecnie zespół jednostki stanowi 4 pracowników, do załogi należy również komendant. Służba odbywa się w systemie dwuzmianowym, od godziny 7.00 do 22. Zdarza się też praca w godzinach nocnych, komenda straży miejskiej współpracuje z policją, coraz częściej na miejskie ulice wyruszają patrole mieszane.
Cieszę się z każdego etatu, który mam. Jednak do wprowadzania w życie pomysłów, do realizacji planów i projektów, które już wprowadziliśmy w życie, cały czas będę starał zapewnić zwiększenie liczby strażników miejskich, gdyż to widać będzie w naszej pracy - zapewnia Dominik Gorynia. - Jest to stabilna i interesująca praca, ale też bardzo odpowiedzialna. Praca strażnika miejskiego ma bezpośredni wpływ na to, jak wygląda nasze miasto i gmina - uzupełnia.
Zatem, kto jest chętny do pracy na etacie strażnika miejskiego w Gostyniu, powinien skorzystać z okazji. Termin składania ofert w naborze na stanowisko w Komendzie Straży Miejskiej w Gostyniu, upływa w środę 12 lutego 2025 roku. Dokumenty należy składać w kancelarii Urzędu Miejskiego w Gostyniu, pod adresem Rynek 2 (pokój nr 10). Aplikację można składac równiez droga elektroniczną SZCZEGÓŁY DOTYCZĄCE WYMAGAŃ i SKŁĄDANIA DOKUMENTÓW TUTAJ.
Poniżej przedstawiamy szczegóły naboru na dyrektora ZGKiM w Gostyniu - KLIKNIJ W OBRAZEK
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.