Reklama

Nieprzejezdna droga w gminie Gostyń. Wiemy jak długo

Opublikowano: śr, 1 gru 2021 22:37
Autor: | Zdjęcie: Agata Fajczyk

Nieprzejezdna droga w gminie Gostyń.  Wiemy jak długo - Zdjęcie główne

Gostyń. 2 grudnia zamknięta dla pojazdów jest droga przez Czachorowo Huby | foto Agata Fajczyk

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Na terenie gminy Gostyń zamknięta będzie dla ruchu kolejna droga. Tym razem chodzi o gminną szosę prowadzącą z Brzezia (od strony "powiatówki" do Ponieca) do Czachorowa, przez Czachorowo Huby.

Reklama

Od rana, w czwartek 2 grudnia zamknięty zostanie dla ruchu fragment drogi gminnej od Czachorowa do Czachorowa Huby.

Tego dnia Przedsiębiorstwo Drogowe „Drogbud”- Gostyń Sp. z o.o., na zlecenie samorządu, ułoży tam nową nawierzchnię bitumiczną - dywanik asfaltowy na długości ok. 1,6 km. Poszerzone zostaną pobocza i wykonane będą zjazdy do przyległych nieruchomości.

Po przebudowie szerokość jezdni asfaltowej nadal pozostanie w granicach 3 m, znikną tzw, kocie łby, dziury. Prace w tym zakresie powinny zakończyć się w czwartek. Z komunikatu, jaki podaje gmina Gostyń wynika, że od piątku 3 grudnia ruch powinien odbywać się już normalnie.

- Jeśli chodzi o naprawę drogi w Czachorowie, szosa zamknięta dla ruchu zostanie tylko w dniu, kiedy wykonawca będzie nakładał masę bitumiczną. Układarka będzie pracowała na całej szerokości i nie będzie możliwości przejazdu. Drobniejsze roboty, które zaplanowano, pozwalają na puszczenie ruchu pojazdów tą szosą - wyjaśnia Przemysław Przybył, zastępca naczelnika wydziału inwestycyjnego w gostyńskim magistracie.

II etap naprawy gminnej szosy z Brzezia przez Czachorowo Huby do Czachorowa to element większej inwestycji drogowej pn. „Przebudowa i remont dróg gminnych”. Obecnie - w ramach tego samego zadania - prowadzony jest już remont drogi w Daleszynie. Na odcinku około 360 m, który posiada jezdnie o szerokości 4 m, utwardzoną tłuczniem, pojawi się dywanik asfaltowy. Po remoncie sama jezdnia będzie miała szerokość 3 m.

Koszt całego zadania inwestycyjnego wynosi 438 857 zł.

Udało nam się ustalić, że trwająca przebudowa odcinka ul. Górnej w Gostyniu ma się zakończyć kilka dni przez planowanym terminem - możliwe, że w tym tygodniu ulica będzie już całkowicie przejezdna.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy