Reklama

Kobiety jeszcze nie rodzą w szpitalu w Gostyniu. Nie funkcjonują wszystkie oddziały

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: arch. gostynska.pl

Kobiety jeszcze nie rodzą w szpitalu w Gostyniu. Nie funkcjonują wszystkie oddziały - Zdjęcie główne

Gostyń. SP ZOZ w Gostyniu wraca do normalności | foto arch. gostynska.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W gostyńskim szpitalu nie ma już strefy covidowej. Dlaczego jeszcze nie funkcjonuje on normalnie? - To nie jest jednorazowy, jednodniowy proces. Musimy odświeżyć i przygotować część pomieszczeń w strefie, w której leżeli pacjenci covidowi - wyjaśnia Zbigniew Hupało, dyrektor SPZOZ w Gostyniu.

Zbigniew Hupało zauważa, że przywrócenie normalnego funkcjonowania gostyńskiej lecznicy potrwa najwyżej kilka tygodni. - To kwestia organizacji pracy i odświeżenia pomieszczeń - mówi.

W Samodzielnym Publicznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Gostyniu nie ma już tzw. ,,łóżek covidowych” przeznaczonych dla pacjentów z potwierdzonym zakażeniem SaRS-CoV-2. Nadal wyodrębnione są dwa łóżka obserwacyjne dla osób z podejrzeniem zachorowania na Covid-19.

Zmiana wynika z decyzji wojewody wielkopolskiego, wydanej 8 marca - CZYTAJ TUTAJ. Co to oznacza? Otóż w gostyńskim szpitalu trwają prace zmierzające do przywrócenia placówki do normalnego funkcjonowania.

- To nie jest jednorazowy, jednodniowy proces. Musimy odświeżyć i przygotować część pomieszczeń w strefie, w której leżeli pacjenci covidowi. Będą prowadzone drobne naprawy, remonty. Należy wprowadzić też pewne zmiany organizacyjne - mówi dyrektor Zbigniew Hupało.

Zapewnia, że w gostyńskiej lecznicy opiekę pacjentom są w stanie zapewnić wszystkie oddziały i komórki, poza oddziałem położniczym.

- Ten oddział działa, ale w bardzo ograniczonym zakresie. Kobiety w ciąży nie są jeszcze przyjmowane do porodów w Gostyniu. Oddział chorób wewnętrznych działa normalnie, chirurgia ogólna w tym tygodniu ruszy pełną parą - mówi Zbigniew Hupało.

Jego zdaniem przygotowanie sal i organizacji pracy do normalnego funkcjonowania instytucji powinno zakończyć się w ciągu kilku najbliższych tygodni.

- Mam nadzieję, że w połowie kwietnia będziemy już funkcjonować normalnie i będziemy mogli  zapomnieć o covidzie - dodaje dyrektor SP ZOZ w Gostyniu. 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy