W powiecie gostyńskim policjanci ruchu drogowego będą pomagać bezpiecznie dostać się podróżującym w miejsca, które tradycyjnie odwiedzane są w czasie świąt. W celu usprawnienia dojazdu do cmentarzy wprowadzone zostaną zmiany organizacji ruchu, dlatego warto zapoznać się z nimi jeszcze przed wyjazdem w trasę.
Gostyńska policja przypomina, że w dniach: 31 października w godz. 18.00-22.00 i 1 listopada w godz. 8.00-22.00, obowiązuje zakaz ruchu pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 t, z wyłączeniem autobusów oraz niektórych innych pojazdów ze względu na rodzaj wykonywanego przewozu.
Najważniejsze zmiany w organizacji ruchu wprowadzane na 1 listopada w powiecie gostyńskim
Reorganizacja ruchu na drogach w związku z Dniem Wszystkich Świętych dotyczy również powiatu gostyńskiego:
- od 31 października do 2 listopada zostaje wprowadzony obustronny zakaz zatrzymywania się na odcinku drogi od skrzyżowania z ulicą Jana Pawła II w Gostyniu (w kierunku miejscowości Grabonóg) do skrzyżowania prowadzącego do strefy przemysłowej w Piaskach.
- zostanie utworzony parking, jadąc od ulicy Jana Pawła II w Gostyniu w kierunku miejscowości Grabonóg za przejazdem kolejowym po lewej stronie.
- 1 listopada od godziny 8.00 do 18.00 na drodze od cmentarza w Strzelcach Wielkich do Grabonogu będzie obowiązywać droga jednokierunkowa w kierunku miejscowości Grabonóg.
Do zadań policjantów pełniących w tym czasie służbę będzie należało zapewnienie płynności ruchu na głównych ciągach komunikacyjnych w całym kraju, jak i drogach prowadzących do cmentarzy. O rozsądek do użytkowników dróg, o rozważne korzystanie z parkingów apelują nawet duchowni.
- Kierowców prosimy o roztropne parkowanie pojazdów, najlepiej ustawić się już w kierunku wyjazdu. Pamiętajmy o bezpieczeństwie. Pilnujmy bezpieczeństwa dzieci! - namawiał wiernych, podczas niedzielnych mszy świętych ks. Sławomir Grośty, probszcz parafii w Krobi.
W miejscach występowania znaczących spowolnień i utrudnień policjanci będą kierować ruchem. Stosowanie się do poleceń i wskazówek funkcjonariuszy z pewnością ułatwi wszystkim poruszanie się w zatłoczonych rejonach.
Dodatkowy parking w Gostyniu
W Gostyniu nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego czuwać będą nie tylko funkcjonariusze KPP, ale i strażnicy miejscy.Szczególnym nadzorem w okolicach Piasków oraz w Gostyniu zostanie objęta droga krajowa nr 12, chodzi o wschodnią część miasta, w rejonie gostyńskiego cmentarza.
W celu zapewnienia odpowiedniej liczby miejsc postojowych utworzony został dodatkowy parking na łąkach przy drodze prowadzącej do Grabonoga. Będzie również czynny doraźny parking gruntowy na zapleczu tzw. „nadolnika”, przy drodze prowadzącej na Świętą Górę. Na przyjezdnych czekają także parkingi na ul. Czereśniowej i ul. Jana Pawła II przy rzece Kani.
Biorąc pod uwagę utrudnienia w ruchu drogowym, które mogą występować w czasie Wszystkich Świętych i Zaduszek warto korzystać z transportu publicznego. Tym bardziej, że w wielu miastach, w tym również w Gostyniu zostaną uruchomione specjalne linie komunikacji miejskiej, a autobusy kursowac będą z większą częstotliwością.
Mieszkańcy gostyńskiej gminy, by dotrzeć na cmentarz 1 listopada, mogą skorzystać z bezpłatnej komunikacji miejskiej. W dniu Wszystkich Świętych będzie obowiązywał inny niż zwykle, okolicznościowy rozkład jazdy autobusów, można go znaleźć TUTAJ.
Na gostyńskim cmentarzu oraz na parkingu przy ul. Czereśniowej od 28 października czynne są sanitariaty. Będzie można z nich korzystać do 3 listopada.
Policyjna akcja "Znicz" potrwa trzy dni
Cykliczne działania, które co roku mają zapewnić bezpieczeństwo na drogach dla wszystkich odwiedzających groby swoich bliskich z okazji Dnia Wszystkich Świętych, w tym roku rozpoczynają się 31 października, a potrwają do 2 listopada. To dla policjantów trzy dni wzmożonej pracy. W związku z tym można się spodziewać zwiększonej liczby patroli oraz zmian w organizacji ruchu w pobliżu cmentarzy.Policjanci będą reagować na popełniane wykroczenia, w szczególności te, które stanowią główną przyczynę wypadków drogowych, między innymi na przekraczanie dozwolonych limitów prędkości. Zwrócą również uwagę na stan trzeźwości i stan psychofizyczny kierujących pojazdami, a także na nieprawidłowe zachowania kierowców samochodów wobec pieszych.
- Pieszych uczulamy natomiast, aby podczas korzystania z drogi mieli na uwadze własne bezpieczeństwo. Noszenie odblasków w sposób widoczny dla kierowców podniesie znacząco bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu - mówi podkom. Mnika Curyk, oficer prasowa KPP w Gostyniu.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.