Reklama

Kiedy dojedziemy ścieżką rowerową z Gostynia do samego Kunowa? Wykonawca miał czas do połowy czerwca....

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Cały czas trwają prace na placu budowy końcowego odcinka ścieżki rowerowej Gostyń - Kunowo. Wykonawca - zgodnie z pierwszymi warunkami umowy - miał zakończyć roboty w połowie czerwca. Co się stało?

Mniej więcej dwa tygodnie temu most został ustawiony, bariery zamontowane, jednak termin realizacji zadania minął, a nawierzchni asfaltowej jeszcze nie widać. Zwracają na to uwagę mieszkańcy, którzy od wiosny do jesieni dojeżdżają rowerem do pracy czy załatwić sprawy zakupowo-urzędowe w Gostyniu. Pytają, co się dzieje? Ale najczęściej zadawane pytanie związane jest z tym, kiedy będzie można korzystać ze ścieżki pieszo-rowerowej w całej okazałości - dojeżdżając bezpiecznie z Gostynia, aż do samego Kunowa.

 W Urzędzie Miejskim w Gostyniu pod koniec maja dowiedzieliśmy się, że inwestor - czyli gmina Gostyń - o dwa tygodnie wydłużył wykonawcy (firma Jawal z Kielc) czas realizacji inwestycji. Z tego wynika, że finał budowy ścieżki przewidziano na koniec czerwca.

- Zadanie nie jest jakoś zagrożone. Po 20 czerwca powinny rozpocząć się prace związane z układaniem masy asfaltowej na ścieżce oraz żywicy na obiekcie mostowym i to ma sfinalizować prace związane z budową. Na razie wszystko przebiega zgodnie z planem - wyjaśnił Mariusz Konieczny, naczelnik wydziału inwestycji w gostyńskim magistracie.

Urzędnik zapewnia, że na początku lipca ostatni odcinek ścieżki pieszo-rowerowej, wraz z kładką przez kanał Obry zostanie udostępniony do użytku pieszych i cyklistów. Podkreśla jednak, że na testowanie całej ścieżki z Gostynia do Kunowa zainteresowani (rowerzyści, piesi, rolkarze i amatorzy marszu z kijkami) muszą poczekać do czasu uzyskania przez gminę zgody na użytkowanie.

- To zupełnie nowy obiekt i podlega procedurze odbiorowej. O formalnościach będziemy mogli rozmawiać z wykonawcą w momencie, kiedy będę dysponował wszystkimi dokumentami, które otrzymam przy odbiorze inwestycji - mówił Mariusz Konieczny. - Gmina powinna uzyskać zgody i pozwolenia na użytkowanie w takim terminie, by już w lipcu spokojnie będzie można korzystać z obiektu - dodał.

Budowa ostatniego odcinka ścieżki pieszo-rowerowej, która docelowo połączy Gostyń z Kunowem rozpoczęła się pod koniec 2021r. W ramach inwestycji powstanie ciąg pieszo-rowerowy o szerokości 3,5 m, na odcinku blisko 250 metrów. Nad kanałem Obry wybudowany został most. Ścieżka rowerowa kończy się przy ulicy Spacerowej w Kunowie.

Inwestycja w liczbach:

ok. 1,5 mln zł to koszt budowy ostatniego etapu ścieżki rowerowej z Gostynia do Kunowa

200 tys. zł dołożył samorząd powiatu gostyńskiego

ok. 980 tys. zł to wysokość dofinansowania, jakie prawdopodobnie otrzyma gmina Gostyń z  PROW na realizację zadania

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy