Reklama

Kalkulatory kredytowe - czy możemy im zaufać?

Opublikowano:
Autor:

Kalkulatory kredytowe - czy możemy im zaufać? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Jeżeli interesujesz się światem bankowości i zastanawiasz się nad wzięciem kredytu, prędzej czy później trafisz na narzędzie nazywane potocznie kalkulatorem kredytowym. W rzeczywistości chodzi o strony do wygodnego porównywania ofert kredytów dostępnych na rynku. Ale czy można im zaufać, a tym samym wykorzystać w procedurze kredytowej? Dowiedz się już teraz.

 

 

1. Wygoda

Dlaczego strony w rodzaju kredytowo.org poleca się przede wszystkim ze względu na wygodę? Ponieważ dzięki nim nie musisz wychodzisz z domu albo tracić całych godzin na tworzeniu autorskich zestawień kredytów. Zacznijmy od początku. Niezależnie od tego, czy mówimy o kredytach gotówkowych, samochodowych, czy hipotecznych, poszczególne oferty można podzielić na podstawie ich kosztów. Odsetki, prowizje, dodatkowe opłaty – to wszystko składa się na ogólny koszt kredytu, ponieważ nigdy nie oddajemy wyłącznie kwoty, którą pożyczamy. Kalkulatory kredytów są więc wygodne, bo dzięki nim nie trzeba sprawdzać każdej kolejnej strony banku, poświęcając na to całych godzin, a wszystkie niezbędne informacje otrzymujemy w jednym miejscu.

2. Czytelność

Kolejną zaletą porównywarek kredytów jest ich intuicyjność i czytelność. Dobrze wiesz, że większość ludzi ma problem z interpretacją przepisów, rozumieniem pojęć, swoistą nowomową bankowców. Widząc liczby, procenty i trudne słownictwo, często dostajemy zawrotów głowy. Tymczasem kredyty nie są aż tak skomplikowane, jak się wydają. W kalkulatorze wszystkie ważne dane są wyeksponowane w taki sposób, żeby nawet osoba średnio zorientowana w temacie mogła zrozumieć, co jest bardziej, a co mniej opłacalne.

3. Aktualność

Kalkulatorom kredytowym można zaufać jedynie wtedy, gdy prezentują aktualne dane. Jeśli przedstawiają banki, które zniknęły z rynku albo oferty, które dawno zostały wycofane – na wiele się nie przydadzą. Dlatego warto sprawdzać, na jaki dzień są aktualne konkretne zestawienia. Wtedy łatwiej o wykorzystanie zgromadzonych informacji w praktyce.

4. Oszczędność

Do korzystania z kalkulatorów kredytowych motywuje także możliwość zaoszczędzenia pieniędzy. Wspominaliśmy już o tym wyżej – kredyty są ustawiane według wysokości łącznych kosztów. Na przykład porównywarka kredytów samochodowych kredytowo.org pozwala zaoszczędzić do kilkuset złotych miesięcznie na ratach za auto. Nie trzeba płacić za porównanie, wystarczy przeanalizować dostępne dane.

5. Rzetelność

Jeżeli nawet założyć, że w kalkulatorze kredytowym trafisz na błąd lub nieaktualną informację, zawsze przecież pozostaje Ci sprawdzenie danych przed podpisaniem umowy. Trudno wyobrazić sobie sytuację, w której od doradcy lub z porównywarki kredytów dowiadujesz się o ofercie, ale w żaden sposób nie weryfikujesz warunków, nie czytasz umowy przed złożeniem podpisu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE