W gwarze poznańskiej słowo „wiara” oznacza grupę ludzi i doskonale oddaje charakter projektu, w który Wielkopolanie - zrzeszeni w młodych organizacjach pozarządowych, występujący w grupach nieformalnych w imieniu własnym, a także w grupach nieformalnych z organizacjami pozarządowymi, pełniącymi rolę patronów - angażują się z wielkim zapałem już od 2014 r. W konkursie „Wielkopolska wiara”.
- Aż trudno nam uwierzyć, że to już 10 lat z „Wiarą”. Że od 10 lat z dumą obserwujemy wasze działania. Widzimy, jak mikrodotacje rozwijają wasze skrzydła i po roku wracacie z kolejnymi pomysłami – czytamy na fanpage’u koordynatora, który po zdmuchnięciu świeczek na urodzinowym torcie, rusza z nową edycją konkursu.
Pula pieniędzy do rozdania w ramach konkursu "Wielkopolska wiara" wynosi 311 000 zł.
- Chcecie działać na rzecz swojej miejscowości, ale nie wiecie, skąd pozyskać środki? Boicie się konkurować z doświadczonymi w pisaniu projektów organizacjami pozarządowymi? A może chcecie sprawdzić swoją umiejętność planowania działań? Zapraszamy do udziału w dziesiątej edycji konkursu mikrodotacji, w której możecie otrzymać do 7.000 zł na realizację swoich pomysłów – zachęca Anna Twardowska, ekspertka ds. kampanii informacyjnej PISOP.
Co można zrobić za te pieniądze? Dotychczasowi beneficjenci grantów pokazali, że można zintegrować mieszkańców (np. zapraszając ich do wspólnej pracy), zorganizować cykl warsztatów (np. międzypokoleniowych), promować lokalne tradycje, czy zmienić swoje otoczenie
Co ważne, udział w konkursie nie wymaga wkładu własnego.
Celem działań jest włączenie mieszkańców w prace na rzecz swoich miejscowości i ich integracja. Beneficjenci mogą wyremontować plac zabaw, przygotować cykl międzypokoleniowych warsztatów, upiększyć teren przy boisku, zorganizować sportowe wydarzenie. Istotne jest, aby działania były poprzedzone rozmowami z mieszkańcami i uwzględniały ich wspólną pracę.
Co o konkursie "Wielkopolska wiara” mówią dotychczasowi beneficjenci?
- Dzięki konkursowi "Wielkopolska wiara" kilka lat temu nabraliśmy wiatru w żagle, naładowaliśmy się pozytywną energią i wykorzystaliśmy szansę, jaką nam oferował – zapewnia Fundacja FreeTime.
- W minigrantach jest wielka siła i moc! – zapewnia Fundacja Otwarcie.
Anna Twardowska, ekspertka ds. kampanii informacyjnej PISOP informuje, kto może ubiegać się o fundusze w jubileuszowej edycji konkursu "Wielkopolska wiara":
- młode organizacje pozarządowe (maksymalnie 5-letnie, których roczny przychód nie przekroczył 50.000 zł)
- grupy nieformalne (co najmniej trzy osoby fizyczne, pełnoletnie)
- grupy nieformalne z patronem (organizacją pozarządową, która m.in. udostępnia grupie konto bankowe)
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.