Reklama

Jubileusz koła. Stanowicie jedną rodzinę

Opublikowano:
Autor:

Jubileusz koła. Stanowicie jedną rodzinę - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

 Listy gratulacyjne, kwiaty, podarunki i szczere wyrazy uznania składano członkom i zarządowi Koła Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Pępowie.

Organizacja obchodziła jubileusz 35 - lecia działalności. Z tej okazji do Gościńca w Pępowie zaproszono wszystkich przyjaciół koła.

Gości witała przewodnicząca Anna Pospiech. Przypomniała historię organizacji, która działa od 10 kwietnia 1982 roku. Założycielami związku byli nie żyjący już: Tadeusz Pospiech, Alfons Norman i Zenon Stefaniak. Już po niedługim okresie działania koło liczyło 60 członków, a obecnie jest ich ponad 160 – 70 procent, to kobiety.

 

– Jesteśmy największą organizacją pozarządową w gminie Pępowo, a mamy też członków z ościennych terenów – Kobylina, czy Miejskiej Górki – mówiła Anna Pospiech.

 

 Przewodnicząca dodała, że organizacja wywiązuje się ze swoich założeń dobrze, a owocem tego jest duże uczestnictwo w organizowanych imprezach. – A także uśmiech na twarzy naszych członków, a to mnie bardzo cieszy – przyznała.

Podczas uroczystości wręczono dyplomy i podziękowania dla sponsorów, a także odznaczenia z zarządu głównego PZERiI w Warszawie. - Stanowicie jedną rodzinę. Z przyjemnością do was zawsze przyjeżdżam. Należycie do jednego z największych kół w powiecie. Wasza działalność jest bardzo dobra – mówił Mirosław Maćkowiak, wiceprzewodniczący koła powiatowego związku emerytów w Gostyniu. Goście odśpiewali gromkie „Sto lat”, a później bawiono się doskonale przy muzyce i pysznym jedzeniu.
 -  Cieszy to, że aktywnie działacie, integrujecie się między sobą, wyjeżdżacie na wspaniałe imprezy, które później wspominacie. Będziemy, jako samorząd zawsze was wspierać w działaniach i oczekujemy, że koło będzie się rozwijać i przez kolejne lata wam służyć, pomagać, będziecie wspólnie wiele rzeczy załatwiać – mówił wójt Stanisław Krysicki.

 Odznaczenia zarządu głównego PZERiI w Warszawie otrzymali: Stanisława Lewandowska z Pępowa, Władysława Krzyżoszczak z Magdalenek, Marianna Banaszyńska z Krzekotowic, Jan Krajka z Siedlca, Pelagia Staśkiewicz z Wilkonic, Władysława Cichowlas z Siedlca, Teodora Klozińska z Siedlca

List gratulacyjny od zarządu okręgowego w Poznaniu za swoją pracę otrzymała przewodnicząca koła Anna Pospiech

Dyplomy – podziękowania od koła w Pępowie wręczono: prezesowi Markowi Banaszakowi z Powiatowego banku Spółdzielczego w Gostyniu, wójtowi Stanisławowi Krysickiemu, firmie „Kawon” z Gostynia, Andrzejowi Staroście – przewodniczącemu związku powiatowego w Gostyniu. Złotą odznakę otrzymała Spółdzielnia Mleczarska w Gostyniu - przyznał ją zarząd głowny PZERiI w Warszawie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE