Reklama

„Jesteśmy już tym zmęczeni” . Epidemia koronawirusa trwa. W gostyńskim szpitalu zmarło 25 osób

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: fotomontaż Z. Pacanowski

„Jesteśmy już tym zmęczeni” . Epidemia koronawirusa trwa. W gostyńskim szpitalu zmarło 25 osób - Zdjęcie główne

foto fotomontaż Z. Pacanowski

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości - My jesteśmy już tym zmęczeni. Jeśli ktoś myśli, że nauczyciele cieszą się że przechodzą na zdalny tryb nauczania, bo „sobie w domu posiedzą”, to jest w dużym błędzie. Nie tęsknimy za tym wcale - mówi Władysław Hałas, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Borku Wlkp.

Reklama

Borek Wlkp. Najmłodsi na zdalnym

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Borku Wlkp. sytuacja koronawirusowa dynamicznie się rozwija. Teraz jest niemal patowa. 10 oddziałów skierowano na zdalne nauczanie do końca tygodnia. Są to uczniowie najmłodszych klas. Do 29 listopada lekcje online przy domowym komputerze prowadzone były dla młodzieży z najstarszych oddziałów - VII i VIII. Ci uczniowie wrócili, ale od 30 listopada do końca tygodnia na zdalne nauczanie przeszła klasa V.

- Objawy koronawirusa mają zarówno uczniowie, jak i nauczyciele. Ale wystarczy, że jeden z nauczycieli zachoruje i cały grafik ustalony wcześniej się rozkłada. Ma zajęcia w kilku klasach i już muszą być zmiany. Ciężko organizacyjnie w takiej sytuacji stworzyć grafik i prowadzić zajęcia - jednocześnie stacjonarne i zdalne. Być może dziś okaże się, że kolejne osoby zostaną skierowane na kwarantannę, gdyż mają testy i źle się czują - mówi dyrektor Władysław Hałas.

Jak informuje, zakażenia wirusem Sars-CoV-2 zdiagnozowano zarówno wśród uczniów, jak i nauczycieli. Wśród tych ostatnich pozytywnych testów jest mniej.

- Nie tęsknię za pozytywnymi wynikami testów. Sytuacja jest cały czas dynamiczna, cały czas się zmienia. A załóżmy, jeśli od dzisiaj lub jutra kwarantanna dotknie nie tylko uczniów w klasach, ale też pracowników świetlic, ale też grupy w autobusie, to chyba staniemy w ogóle - przyznaje Władysław Hałas. 

Zaszczepieni nauczyciele "nie rozkładają szkoły"

Dyrektor placówki oświatowej w Borku Wlkp. ma satysfakcję z tego, że około 90 proc. kadry pedagogicznej zdecydowało się zaszczepić, a w tej grupie mniej więcej 60-70 proc. poszło po dawkę przypominającą.- Do szczepień nie zmuszam, nie wymagam. To jest indywidualna sprawa każdego, szczepienia nie są obowiązkowe. Ale jeśli chodzi organizacyjnie, to obecnie zaszczepienie mi bardzo pomaga. Nauczyciele nie idą na kwarantannę i organizacyjnie nie „rozkładają mi szkoły” - przekonuje dyrektor ZS-P w Borku. 

W gminie Borek Wlkp. do 3 grudnia zamknięte jest przedszkole w Zalesiu, dzieci przebywają na zdalnym nauczaniu. W szkole podstawowej w Zimnowodzie oraz w Przedszkolu Samorządowym w Karolewie ognisk koronawirusa nie stwierdzono, zajęcia przebiegają w trybie stacjonarnym.

Gostyń. Uczniowie z 14 oddziałów na zdalnym

W gminie Gostyń ognisko koronawirusa zdiagnozowano w 4 placówkach oświatowych. W sumie uczniowie z 14 oddziałów szkół podstawowych skierowani zostali na zdalne nauczanie. Wciąż zamknięta jest placówka w Kunowie. Do 3 grudnia lekcje on-line będą prowadzone dla 1 oddziału w Szkole Podstawowej nr 3 w Gostyniu. Uczniowie z oddziału przedszkolnego w „jedynce” po 29 listopada mają wrócili do szkoły, do nauki w trybie stacjonarnym. W szkole nr 5 w sumie „na zdalnym” przebywają uczniowie z 2 oddziałów. Jedna grupa może wrócić do szkoły po 29 listopada. Dla drugiej tryb nauki przy domowym komputerze zakończy się 6 grudnia.

O szkołach ponadpodstawowych pisaliśmy TUTAJ

Szpital w Gostyniu - strefa covidowa

Wczoraj w gostyńskim szpitalu na 60 łóżek covidowych, zajętych było 58 - najmłodszy pacjent ma 31 lat, najstarszy - 92. Zmarło 25 chorych na Covid-19, w tym 9 zaszczepionych. Średnia wieku osób zmarłych 72 lata. W ubiegłym tygodniu było 33 ozdrowieńców. 

Koronawirus - statystyki

Epidemia koronawirusa Sars-CoV-2 trwa, dzienna liczba przypadków znów rośnie, a czwarta fala pandemii wciąż przybiera na sile. W Polsce od początku pandemii zachorowało 3 540 061 osób, 83 583 zmarło, a wyzdrowiało 3 038 451 chorych. Ministerstwo zdrowia podało, że ostatniego dnia listopada w kraju mamy 19 tys. 074 zakażeń, a to oznacza, że w stosunku do poprzedniego tygodnia jest to blisko 5 proc. spadek. Najwięcej chorych jest z województw: mazowieckiego (3 tys. 185), śląskiego (1 tys. 885), wielkopolskiego (1 tys. 707). Zmarło 526 pacjentów z COVID-19 - najwięcej w tej fali pandemii. W tej grupie jest też 3 mieszkańców powiatu gostyńskiego. Na kwarantannie przebywa 1574 osóbz  naszego powiatu - Patrz TABELA

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy