Reklama

Jest mnóstwo pytań... o podwyżki opłat za śmieci. Niektóre obowiązują już od stycznia

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Adobe Stock

Jest mnóstwo pytań... o podwyżki opłat za śmieci. Niektóre obowiązują już od stycznia - Zdjęcie główne

foto Adobe Stock

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości - Odbieramy setki telefonów w sprawie stawki opłat za odpady komunalne, dlatego zdecydowaliśmy się poinformować, jakie zmiany zaplanowaliśmy dla mieszkańców gmin KZGRL i od kiedy nastąpią - mówi Eugeniusz Karpiński, szef Komunalnego Związku Gmin Regionu Leszczyńskiego.

Ważna wiadomość dla mieszkańców KZGRL - w wyniku uchwał podjętych przez Zgromadzenie Związku Międzygminnego „Komunalny Związek Gmin Regionu Leszczyńskiego” zmianie ulegają wysokość stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi dla nieruchomości znajdujących się na terenie gmin, należących do Komunalnego Związku Gmin Regionu Leszczyńskiego.

W związku z tym następują zmiany:

- opłata 27 zł od osoby miesięcznie obowiązywać będzie w styczniu i lutym 2022 r.

- opłata 33 zł od osoby miesięcznie obowiązywać będzie OD MARCA 2022 r. dla nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, 

OD STYCZNIA 2022 r. 191 zł za rok wynosi ryczałtowa stawka opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi od nieruchomości, na której znajduje się domek letniskowy lub inna nieruchomość wykorzystywana na cele rekreacyjno-wypoczynkowe.

Zmiana stawek nie powoduje konieczności zmiany deklaracji. Do wszystkich właścicieli nieruchomości zamieszkałych informacja o zmianie stawki zostanie dostarczona za pośrednictwem poczty.

Natomiast nie ulega zmianie wysokość zwolnienia z części opłaty z tytułu kompostowania, ulga wynosi 3 zł/osoby. Najważniejszym warunkiem jest, by zaznaczyć w deklaracji, że na danej nieruchomości (posesji) znajduje się kompostownik. Nie zmieniły się również zasady dotyczące możliwości korzystania z częściowego zwolnienia.

Do wszystkich właścicieli nieruchomości zamieszkałych informacja o zmianie stawki zostanie dostarczona za pośrednictwem poczty,

Przypominamy - każdy mieszkaniec ma obowiązek segregacji odpadów komunalnych. Jeżeli stwierdzony zostanie brak segregacji odpadów komunalnych to w drodze decyzji administracyjnej na właściciela nieruchomości nałożone zostaną wyższe opłaty, które od stycznia 2022 r. wynoszą odpowiednio:

- 70 zł od mieszkańca miesięcznie, od nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy,

- 500 zł / rok od nieruchomości, na której znajduje się domek letniskowy lub innej nieruchomości wykorzystywanej na cele rekreacyjno – wypoczynkowe.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy