Reklama

Jeśli dziecko się śmieje, to cały świat się śmieje

Opublikowano: śr, 29 maj 2019 16:39
Autor:

Jeśli dziecko się śmieje, to cały świat się śmieje - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Każdy mógł znaleźć dla siebie coś miłego, coś interesującego na XXI Festynie Rodzinnym w Borku Wlkp. Majową imprezę pod hasłem „Mama, tata, ja i przedszkole”, w niedzielę, 26 maja, przygotowało przedszkole „Pod Dębem” w Karolewie. Festyn rodzinny był okazją do uczczenia 3 świąt: Dnia Dziecka, Dnia Matki i nadchodzącego Dnia Ojca. - Życzę wszystkim udanej zabawy. Niech ten dzień będzie jednym z najpiękniejszych dni w roku - powiedziała dyrektor Renata Matelska.

Burmistrz Borku Marek Rożek życzył dzieciom jak najwięcej beztroskiego szaleństwa, aby bajka trwała dla nich jak najdłużej. Rodzicom jak najwięcej sukcesów w życiu zawodowym i osobistym. - Radości i zadowolenia ze swoich pociech - powiedział do mam i ojców, którzy brali udział w festynie.

Imprezę rozpoczęło przedstawienie pt. „W świecie bajek”. Było to podsumowanie i przegląd wszystkiego, czego przedszkolaki nauczyły się w czasie ostatniego roku edukacji. Tańczące i śpiewające na scenie dzieci przeniosły widzów do krainy bajek, wspominając Czerwonego Kapturka, Calineczkę, brzydkie kaczątko i wielu innych bohaterów. Na scenie pojawiły się krasnale, księżniczki, księciowie, skrzaty i wilki.

Niebywałą atrakcją imprezy był „Koncert, jak z bajki” w wykonaniu agencji artystycznej Bonsai, która zaprosiła dzieci do zaczarowanego, interaktywnego świata. W myśl powiedzenia Janusza Korczaka: „Jeśli dziecko się śmieje, to cały świat się śmieje”, dla najmłodszych uczestników przygotowano stoiska, gdzie mogli pomalować sobie twarz, zrobić warkoczyki. Były też konkurencje sportowe z wykorzystaniem nowego sprzętu, zabawy „na dmuchańcach”, bańki mydlane i sensoplastyka (zabawy kolorową masą plastyczną). Organizatorzy przygotowali też stanowisko z klockami lego i skręcanie baloników. Dzieci mogły sprawdzić swoje umiejętności w rzucie lotką, a dorośli w strzelaniu z broni pneumatycznej. Najlepsi otrzymywali nagrody.

O zarośniętym placu zabaw - KLIK

Przez cały festyn czynna była kawiarenka - z kawą, herbatą, sokami i lemoniadą dla dzieci oraz pysznymi ciastami oraz deserami, przygotowanymi przez mamy. Można było skosztować kiełbaski z grilla, pysznej grochówki, ugotowanej w polowej kuchni przez strażaków, waty cukrowej oraz lodów.

Podczas festynu oficjalnie otwarto żłobek, który powstał w dobudowanym do przedszkola obiekcie - KLIK

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE