Reklama

Jak w natarciu IV fali koronawirusa pracują urzędy? Czy mieszkańcy Gostynia mogą załatwić tam sprawę ?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Agata Fajczyk

 Jak w natarciu IV fali koronawirusa pracują urzędy? Czy mieszkańcy Gostynia mogą załatwić tam sprawę ?  - Zdjęcie główne

Urzad Miejski w Gostyniu - ratusz. Domofon na drzwiach | foto Agata Fajczyk

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dla interesantów, którzy chcą załatwić sprawę w urzędzie, na drzwiach znowu pojawiły się dzwonki i domofony. Urzędnicy w maseczkach wychodzą po klientów do drzwi. Zwracają uwagę na konieczność użycia płynu dezynfekującego - środki ostrożności przed panoszącym się koronawirusem.

W powiecie gostyńskim od początku listopada zanotowano 337 mieszkańców zakażonych koronawirusem, w tym samym czasie 4 osoby zmarły. Jak podają komunikaty - zdiagnozowano u nich choroby współistniejące z Covid-19.

Dynamika wzrostu zakażań wirusem Sars-CoV-2 i zachorowań utrzymuje się na wysokim poziomie w naszym powiecie, podobnie jak w całym kraju - CZYTAJ TUTAJ.

Z powodu nadejścia IV fali koronawirusa godziny pracy skracają różnego rodzaju instytucje. Biura terenowe ZUS w Gostyniu skraca godziny pracy od 22 listopada - jak będą czynne sale obsługi klientów - CZYTAJ TUTAJ. 

Na jakich zasadach w związku ze wzrostem wskaźników zakażenia koronawirusem wśród mieszkańców powiatu gostyńskiego, pracują urzędy? Na pewno zapewniają interesantom płyn dezynfekujący stojący w korytarzu czy holu. Na drzwiach wejściowych do ratusza wywieszone są komunikaty z prośbą o zasłanianiu ust i nosa maseczkami.

Odwołano pobór inkaso

W związku z rosnącą liczbą zakażeń i rozszerzającą się czwartą falą Covid-19 w gminie Gostyń podjęto decyzję o odwołaniu poboru IV raty podatku przez sołtysów.

- Każda sytuacja, która da możliwość uniknięcia gromadzenia się większej grupy osób, przeciwdziała transmisji wirusa, a przede wszystkim zabezpiecza osoby starsze, obciążone chorobami przed zachorowaniem i hospitalizacją. Wobec tego prosimy o dokonywanie wpłat podatku tak jak to było na początku roku, w czasie poprzedniej fali koronawirusa albo elektronicznie, albo tez w placówce bankowej - wyjaśnia Renata Ignasiak sekretarz gminy Gostyń.

W urzędach niewykluczona praca zdalna

Funkcjonowanie administracji w gminie Gostyń powróciło do zasad obowiązujących w okresie poprzednich fal koronawirusa.

- To w trosce o bezpieczeństwo interesantów i pracowników gostyńskiego magistratu oraz mając na uwadze zapobieganie infekcjom Covid-19 - mówi sekretarz gminy Gostyń.

Zapewnia, że pracownicy załatwiają wszystkie sprawy i realizują zadania spoczywające na gminnym samorządzie, jednak w tym zakresie ponownie uruchomiono stanowiska obsługi interesantów w holu ratusza i budynku przy ul. Wrocławskiej 256. Sekretarz gminy Gostyń przyznaje, że istniejące warunki lokalowe nie są często korzystne, kilkuosobowe pomieszczenia biurowe sprzyjają zakażeniom, a pora roku utrudnia pracę przy otwartych oknach.

- W sytuacjach wymagających zmiany organizacji pracy, będziemy również umożliwiać pracownikom wykonywanie pracy zdalnie - informuje Renata Ignasiak.

Cały czas stosowane są podstawowe zasady zapobiegania zakażeniom Sars-cov2 poprzez zakładanie przy obsłudze klientów maseczek, zachowanie odpowiedniego dystansu od drugiej osoby oraz udostępnianie płynu do dezynfekcji rąk.

Starostwo Powiatowe w Gostyniu obecnie funkcjonuje bez zmian. Pracownicy urzędu stosują środki ochrony osobistej oraz przestrzegają zaleceń dotyczących przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

- Tego samego oczekujemy od mieszkańców, załatwiających sprawy w urzędzie. Sytuacja epidemiczna jest na bieżąco monitorowana. Jeśli zajdzie taka potrzeba, zostaną wprowadzone ograniczenia w bezpośredniej obsłudze klientów, o czym będziemy informować na bieżąco - mówi Joanna Jakubiak, rzecznik prasowy w Starostwie Powiatowym w Gostyniu. 

W szpitalu zawieszone oddziały

W szpitalu powiatowym w Gostyniu od sobty 13 listopada funkcjonuje tzw. oddział covidowy z 60 łóżkami. W związku z tym: 

 • zawieszona została działalność oddziału położniczego i noworodkowego.
 • zawieszona została działalność oddziału chirurgii ogólnej
 • ciągłość świadczeń jest zachowana na oddziałach z pełnym obłożeniem chorych:  wewnętrznym i paliatywnym, a także w zakresie ginekologii.
 • zapewniona jest opieka na oddziałach dla najmłodszych pacjentów: dziecięcym i chirurgii dziecięcej. Oddział chirurgii dziecięcej jest jedynym tego typu w regionie
 • czynne są wszystkie poradnie oraz pracownie 
 • odwiedziny chorych na oddziałach (poza strefą z "łóżkami covidowymi") odbywają się za zgodą kierownika oddziału
SP ZOZ w Gostyniu, w związku z IV falą epidemii oraz decyzją wojewody wielkopolskiego o przebywaniu pacjentów zarażonych SARSCoV-2 w szpitalu powiatowym, podaje numery telefonów dostępne dla rodzin pacjentów w celu uzyskania informacji o stanie zdrowia:

 1.  I piętro - tel. 667 488 178
 2. lI i IlI piętro -  tel. 667 487 790
Dyrekcja prosi o kontakt w godzinach od 13:00- 14:00 oraz od 16:00- 17:00.

Koronawirus wg. danych z resortu zdrowia na 18 listopada

POWIAT GOSTYŃSKI

 • Liczba zakażonych: 56
 • Liczba zakażonych na 10 tys. mieszkańców: 7,38
 • Liczba przypadków śmiertelnych: 0:
 • Liczba osób objętych kwarantanną 1290
 • Liczba wykonanych testów: 166
 • Liczba testów z wynikiem pozytywnym: 57
WIELKOPOLSKA

 • liczba nowych zakażeń: 1919
 • liczba przypadków śmiertelnych: 7:
 • choroby współistniejące wraz z COVID-19: 5
 • wyłącznie z powodu COVID: 2
 • liczba osób na kwarantannie: 47566
 • liczba wykonanych testów: 7422
 • w tym z wynikiem pozytywnym: 2002

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy