Reklama

Groźny pożar w odlewni żeliwa w Dobramyśli. Na pomoc wyruszyli strażacy z powiatu gostyńskiego

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Leszno 998

Groźny pożar w odlewni żeliwa w Dobramyśli. Na pomoc wyruszyli strażacy z powiatu gostyńskiego - Zdjęcie główne

Groźny pozar odlewni żeliwa w Dobramyśli wybuchł w środe wieczorem. W akcji gaszenia brało udział 20 zastępów straży pożarnej | foto Leszno 998

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W gminach Krobia, Piaski, Borek Wlkp. (powiat gostyński) dziś wieczorem, kilkanaście minut po godz. 20.00 rozległ się sygnał syreny alarmowej. Strażacy zawodowi oraz strażacy-ochotnicy zostali zadysponowani do pomocy w gaszeniu pożaru odlewni żeliwa w Dobramyśli.

Trwa akcja gaśnicza w Dobramyśli, w gm. Osieczna (pow. leszczyński). Przed godz. 20.00 na terenie prywatnej odlewni żeliwa wybuchł groźny pożar. Na pomoc do sąsiedniego powiatu udał się też pluton wozów strażackich, skierowany z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gostyniu.  

 

Ze wstępnych informacji, jakie podają strażacy wynika, że ogniem zajęte są pomieszczenia odlewni i położonej w pobliżu stolarni. Słup dymu widać było z odległości 2 km. Na miejsce dysponowane są kolejne jednostki straży pożarnej.

Pożar wybuchł przed godziną 20.00. Na razie wiadomo, że w ogniu stanęła sama odlewnia jak i sąsiednia stolarnia. W pomieszczeniach były między innymi butle z gazem propan-butan.

Do Dobramyśli początkowo zadysponowano strażaków z jednostek Państwowej Straży Pożarnej i wszystkich sąsiednich OSP z terenu powiatu leszczyńskiego, było to  w sumie 10 zastępów. Ta liczba jednak szybko się zmieniła.

Akcja gaśnicza jest trudna, a strażacy na miejscu potrzebują przede wszystkim wody do akcji gaśniczej. Do Dobramyśli wysyłane są kolejne wozy strażackie z dużymi zbiornikami, które będą dostarczać wodę i transportować ją z pobliskich hydrantów.

- W plutonie do gaszenia pożaru skierowane zostały 3 zastępy JRG Gostyń i po jednym zastępie z jednostek OSP Krobia, OSP Borek Wlkp. i OSP Piaski. Przede wszystkim potrzebne były zastępy z dużymi zasobami wody - powiedział kapitan Marcin Nyczka, oficer prasowy KP PSP w Gostyniu, który jest również na akcji w Dobramyśli.

 

[AKTUALIZACJA  godz. 21.10]

Ze względu na rodzaj działalności, jaką prowadził zakład, gaszenie pożaru jest niezwykle trudne. Aktualnie w odlewni żeliwa w Dobramyśli z ogniem walczy 20 zastępów straży pożarnej z dwóch powiatów: gostyńskiego i leszczyńskiego. Strażacy pracują z powietrznymi aparatami oddechowymi.

Służby nie podają na razie więcej informacji. Obecnie nie wiadomo, czy ktokolwiek został poszkodowany. Nie znana jest też przyczyna pożaru.

[AKTUALIZACJA godz. 21.40]

Z informacji, jakie do nas docierają wynika, ze około godz. 21.30 pożar został opanowany. Przystąpiono do dogaszania, a następnie do oględzin pogorzeliska i szacowania strat. Leszczyńska policja ustala przyczyny pożaru.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy