Reklama

Grozi mu nawet 17 tysięcy złotych kary

Opublikowano: czw, 21 lis 2019 14:51
Autor:

 Grozi mu nawet 17 tysięcy złotych kary  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Za ciężka o blisko sześć ton i bez przeglądu okazała się wywrotka wioząca materiał na budowę w Gostyniu i zatrzymana przez wielkopolski patrol Inspekcji Transportu Drogowego.

 

19 listopada inspektorzy z oddziału leszczyńskiego WITD w Poznaniu zauważyli na terenie naszego powiatu czteroosiową ciężarówkę przewożącą znaczne ilości ładunku sypkiego.

- Z uwagi na podejrzenie, że mogła być przeciążona, inspektorzy skierowali ją na punkt wagowy, żeby ustalić jej rzeczywistą masę całkowitą. Ważenie wywrotki potwierdziło wcześniejsze przypuszczenia, bowiem okazała się znacznie przeładowana – informuje WITD.

Całkowita masa pojazdu wyniosła 37,9 tony i była przekroczona o 5,9 tony (przy dopuszczalnej masie 32 ton). Ważenie wykazało też zwiększony o 5,2 tony nacisk na podwójnej osi napędowej - 24,2 tony, zamiast dopuszczalnych 19.

Przedsiębiorca został zobowiązany do przeładowania przewożonego towaru na inny pojazd i doprowadzenia wywrotki do normatywności. Podczas dalszej kontroli stwierdzono również, że zatrzymany samochód ciężarowy na dzień kontroli nie posiadał ważnych badań technicznych. Przedsiębiorcę za te naruszenia może czekać kara w wysokości nawet 17 tysięcy złotych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE