Reklama

Gminne zawody sportowo-pożarnicze Pudliszki 2022. Od kilka lat jedno OSP dominuje na miejscowych zawodach

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Prawie 200 strażaków w 17 drużynach pożarniczych: jednej żeńskiej i 6 męskich MDP oraz 10 drużynach pożarniczych (powyżej 16 lat) wzięło udział w Gminnych zawodach sportowo-pożarniczych Pudliszki 2022, które odbyły się w niedzielę, 29 maja. Swoją dominację w dwóch z trzech kategorii potwierdzili druhny i druhowie z Sułkowic, którzy od kilku lat nie mają sobie równych na krobskich gminnych pożarniczych zawodach.

Tradycyjnie krobskie gminne zawody sportowo-pożarnicze OSP, będące formą intensywnego szkolenia pożarniczego niezbędnego w przygotowaniu do działań ratowniczych, rozegrane zostały na stadionie w Pudliszkach, w dwóch konkurencjach:

 • sztafecie pożarniczej z przeszkodami oraz
 • ćwiczeniu bojowym
Nad ich przebiegiem czuwała komisja sędziowska powołana przez Komendanta Powiatowego PSP w Gostyniu.

Czas i poprawnie wykonane zadanie

Podczas realizowania zadań liczył się przede wszystkim czas, jak również poprawność ich wykonania, gdyż w przypadku popełnionych błędów przyznawano karne punkty. Te doliczano do końcowego wyniku zawodów w postaci dodatkowego czasu.

- Jest mi niezmiernie miło stać tutaj dzisiaj przed wami, przed taką armią młodych, wyszkolonych, gotowych do działania ludzi. Wszyscy byliśmy na pewno bardzo dobrze przygotowani do tych zawodów. Podziękowania należą się waszym opiekunom. Przez ostatnie popołudnia i wieczory was gnębili, że „źle”, „jeszcze raz”, „od nowa”, ale to wszystko przyczyniło się do tego, że zajęliście dobre miejsca. Przez te ostatnie dwa lata pandemii też dużo się zmieniło, nie było zawodów, nawet prezes się w międzyczasie zmienił - żartował Bogdan Pawlak, prezes zarządu miejsko-gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej w Krobi.

Na krobskich gminnych zawodach sportowo-pożarniczych "miażdżyli, miażdżą i będa miażdżyć"

Wszystkie drużyny pożarnicze z terenu gminy Krobia biorące udział w Gminnych zawodach sportowo-pożarniczych Pudliszki 2022 otrzymały pamiątkowe dyplomy uczestnictwa, natomiast druhny i druhowie, którzy uplasowali się na podium mogli cieszyć się także nagród i pucharów. Najlepsza drużyna otrzymała także puchar przechodni, który po trzech latach, tak jak w piłce nożnej Puchar Świata, przechodzi na własność.

Z tym, że OSP, które w tym roku podniosło zwycięską statuetkę ma już ją własność. OSP Sułkowice, bo o tej drużynie mowa, od 5 lat (nie licząc oczywiście przerwy spowodowanej epidemią COVID-19, gdy imprezy nie organizowano) nie ma sobie równych na krobskich gminnych zawodach sportowo-pożarniczych. Mówimy zarówno o kategorii MDP (4 razy z rzędu), jak i i starszej grupie wiekowej.

- Drużyna jest bardzo zgrana, jedna i druga. Nie ćwiczą dwa czy trzy tygodnie przed zawodami, ale zbierają się kilka dni przed i wieczorami przygotowują się do rywalizacji. Jak widać wychodzi im to świetnie, choć trzeba przyznać, że w tym roku pierwsze, drugie i trzecie miejsce dzieliły zaledwie sekundy - komentuje Marcin Ciążyński z OSP Sułkowice wraz z kolegami.

Druhowie z uśmiechem na twarzy dodają, że na zawodach pożarniczych: "miażdżyli, miażdżą i będa miażdżyć".

Młodzieżówka OSP Sułkowice triumfowała 4. raz z rzędu, a ich starsi koledzy mają o jedną wygraną więcej na swoim koncie

Wyniki Gminnych zawodów sportowo-pożarniczych Pudliszki 2022:

Żeńskie Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze:

 1. miejsce - OSP Krobia - 3 min 13.20 s
Męskie Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze:

 1. miejsce - OSP Sulłkowice - 3 min 8.93 s
 2. miejsce - OSP Ziemlin - 3 min 13.90 s
 3. miejsce - OSP Pudliszki I - 4 min 16.84 s
 4. miejsce - OSP Domachowo - 4 min 41.76 s
 5. miejsce - OSP Pudliszki II - 4 min 54.89 s
 6. miejsce - OSP Niepart - 5 min 4.91 s
Męskie drużyny pożarnicze (powyżej 16 lat):

 1. miejsce - OSP Sułkowice I - 1 min 51.90 s
 2. miejsce - OSP Gogolewo - 1 min 52.40 s
 3. miejsce - OSP Bukownica I - 1 min 53.40
 4. miejsce - OSP Bukownica II - 1 min 54.31
 5. miejsce - OSP Ziemlin - 1 min 56.15 s
 6. miejsce - OSP Pudliszki I - 1 min 59.71 s
 7. miejsce - OSP Stara Krobia - 2 min 03.68 s
 8. miejsce - OSP Domachowo - 2 min 12.09 s
 9. miejsce - OSP Wymysłowo - 2 min 18.41 s
 10. miejsce - OSP Posadowo - 2 min 20.28 s 
KLIKNIJ w OBRAZEK, żeby przeczytać artykuł

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy