Reklama

Funkcjonariusze masowo idą na zwolnienia

Opublikowano:
Autor:

Funkcjonariusze masowo idą na zwolnienia - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Jak wynika z nieoficjalnych danych, 100% „patrolówki” z Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu przebywa na zwolnieniach lekarskich. Kiepsko jest również z obsadą „drogówki”. Podobnie sytuacja wygląda nie tylko w powiatach sąsiednich, ale i całej Polsce.

 

Związkowcy zaprzeczają, jakoby korzystanie z L4 miało związek z trwającym w kraju protestem służb mundurowych. - To są oddolne inicjatywy funkcjonariuszy, którzy z powodu przemęczenia, frustracji, przepracowania i stresu postanowili sprawdzić swój stan zdrowia - mówi Andrzej Szary, szef wielkopolskiego związku zawodowego policjantów.

W całej Polsce policjanci protestują od kilku miesięcy. Do tej pory, porozumienia z Ministrem Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachimem Brudzińskim nie udało się osiągnąć. 

Od wielu dni ogólnopolskie media donoszą o masowych zwolnieniach lekarskich wśród mundurowych. Mł. insp. Andrzej Borowiak, rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu wczoraj informował, że w województwie wielkopolskim na ponad 8 tysięcy zatrudnionych policjantów, na zwolnieniach lekarskich przebywało 2861 osób.

- Nie ukrywamy, że to jest trudna sytuacja, ponieważ zwolnienia dotyczą głównie policjantów pionu prewencyjnego, którzy patrolują ulice i policjantów ruchu drogowego – mówił. 

Dodał, że gostyńska komenda „mieści się w średniej wojewódzkiej” jeżeli chodzi o liczbę L4. Według danych z 6 listopada, na zwolnieniach przebywało 35-40% funkcjonariuszy.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE