Reklama

Reklama

Elektryczne hulajnogi w Gostyniu od marca. Nowoczesny i ekologiczny sposób poruszania się

Opublikowano: ndz, 28 lut 2021 22:50
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zespół blinkee.city po zimowej przerwie postanowił uruchomić elektryczne hulajnogi także w Gostyniu. Sprzęt (ok. 30 elektrycznych hulajnóg) czeka od niedzieli w wyznaczonych punktach. Elektryczne hulajnogi to ciekawa forma poruszania się po miejskiej dżungli, sposób na uniknięcie korków. Czy mieszkańcy Gostynia są na to gotowi? Jeden z nich ośmieszył się wczoraj, kiedy próbował zabrać hulajnogi z "postoju" przy ul. Parkowej. Nie zdawał sobie sprawy, że każda hulajnoga ma zamontowany lokalizator GPS.

Reklama

W Gostyniu od poniedziałku, 1 marca można poruszać się elektrycznymi hulajnogami. To ciekawy sposób na uniknięcie ulicznych korków i skrócenie czasu podróży. Sprzęt od niedzieli czeka ustawiony w wyznaczonych punktach należących do tzw. fioletowej strefy, obejmującej niemal całe miasto.

 

Hulajnogi stoją m.in. na os. Pożegowo - np. na parkingu krytej pływalni, na os. Głogówko, na parkingu marketu Bricomarche, na plantach, deptaku, przy ul. Witosa (niedaleko skrzyżowania z ul. Kolejową), przy parkingu hotelu Absolwent, na ul.Parkowej (przy wejściu na plac zabaw), na parkingu przy urzędzie miejskim przy ul. Wrocławskiej, w okolicy rynku.

- W ten sposób Gostyń dołączył do grona nowoczesnych miast, w których dostępna jest ta ciekawa oferta. Po raz kolejny jesteśmy liderami w byłym województwie leszczyńskim - mówi Jerzy Kulak, burmistrz Gostynia. - Pamiętajmy, iż jest to inicjatywa lokalnego przedsiębiorcy, lecz warto dodać, że i samorząd od jakiegoś czasu przymierzał się do stworzenia takiej oferty dla naszych mieszkańców. To nowoczesna forma transportu, ale też ekologiczna i po prostu ułatwiająca komunikację w mieście. Wpisuje się w nasze wieloletnie starania w tej dziedzinie - dodaje włodarz. 

Gmina Gostyń finansowo nie uczestniczyła we wprowadzaniu nowoczesnej i ekologicznej formy poruszania się w mieście.

MAMY ELEKTRYCZNE HULAJNOGI - DLA OSÓB, KTORE SKOŃCZYŁY 18 LAT
 

Co zrobić, aby wypożyczyć/uruchomić elektryczną hulajnogę w Gostyniu? Wystarczy pobrać bezpłatną aplikację blinkee.city na smartphone z App Store lub Google Play. Następnie należy założyć konto w aplikacji i koniecznie trzeba zapoznać się z regulaminem.

- Z elektrycznej hulajnogi może korzystać każdy zarejestrowany użytkownik, który ma aktywne konto i kto ukończył 18 rok życia - czytamy na stronie interentowej blinkee.city

Nowoczesna metoda poruszania się nie jest darmowa. Za uruchomienie pojazdu zostanie pobrana opłata w wysokości 2.50 zł. Każda minuta jazdy elektryczną hulajnogą w Gostyniu kosztuje 0,49 zł. Formę płatności wybieramy w czasie rejestracji w aplikacji - kartą płatniczą lub doładowanie konta poprzez dostępne kanały pre-paid.

Silnik uruchamia się za pomocą przycisku w aplikacji po zeskanowaniu QR kodu - później wystarczy odepchnąć się i nacisnąć przycisk „start” w kierownicy hulajnogi.

- Jeśli po uruchomieniu pojazdu w aplikacji światła się zaświeciły, hulajnoga jest gotowa do jazdy - czytamy w aplikacji blinkee.city.

Pojazdy - po zlokalizowaniu - można też rezerwować bezpłatnie i od tego czasu mamy 15 minut na dotarcie do hulajnogi. Jeśli w tym czasie pojazd nie zostanie uruchomiony, rezerwacja będzie anulowana, a wtedy elektryczna hulajnoga jest dostępna do użytku dla innych klientów.

ELEKTRYCZNE HULAJNOGI OD MARCA W GOSTYNIU
Hulajnogą może podróżować tylko 1 osoba, można poruszać się po chodnikach. Uwaga! Nie słychać dźwięku silnika! W przypadku braku chodnika, dopuszcza się jazdę po poboczu lub skrajnej części jezdni. Osoba jadąca na hulajnodze elektrycznej nie powinna poruszać się po drodze rowerowej. Dozwolony jest też wyjazd poza strefę fioletową, zaznaczoną w aplikacji. Koszt wypożyczenia nie ulegnie wtedy zmianie, ale korzystający z hulajnogi - przed wyjazdem poza wyznaczone granice obszaru powinien upewnić się, czy zasięg pojazdu jest wystarczający na przejechanie planowanej trasy oraz powrót.

 - Dla nas najważniejsze jest dzisiaj zachowanie bezpieczeństwa w mieście. Hulajnogi to nowy element ruchu, dlatego apeluję o rozwagę i bezwzględnie zdrowy rozsądek. Poruszając się tymi pojazdami szczególnie należy zwrócić uwagę na bezpieczeństwo pieszych. Ważny jest też fakt, że w najbliższym czasie dojdzie w Polsce do zmiany przepisów dotyczących poruszania się hulajnogami. Jednak pamiętajmy, że o bezpieczeństwo i porządek musimy zadbać przede wszystkim sami - zaznacza burmistrz Jerzy Kulak.

 

Po zakończonej jeździe należy zaparkować hulajnogę w dowolnym miejscu, w wyznaczonej strefie, widocznej w aplikacji. Trzeba pamiętać, żeby zrobić to zgodnie z przepisami (nie pozostawiać na środku chodnika, na jezdni, na ścieżce rowerowej). Użytkowanie należy zakończyć przyciskiem w aplikacji. Można pozostawić hulajnogę poza wyznaczoną strefą, ale wiąże się to z naliczeniem dodatkowej opłaty.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (10)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 9 miesięcy temu | ocena +0 / -0

  Jaro

  Od 18 lat a jeszcze nie widziałem dorosłej osoby jadącej tym sprzętem. Cena nie zachęca no ale fajny pomysł. Może kiedyś skorzystam

 • 9 miesięcy temu | ocena +2 / -7

  Gostyniak

  Następny głupi pomysł w Gostyniu

 • 9 miesięcy temu | ocena +5 / -0

  Gitbumbum

  Popieram. Dobry pomysł. Wysoka jednak cena za korzystanie drastycznie obniży liczbę chętnych na ten środek transportu.

 • 9 miesięcy temu | ocena +0 / -2

  Gostyniak 13

  Miejska dżungla w Gostyniu. Dobre.

 • 9 miesięcy temu | ocena +4 / -0

  jop

  Ktoś tego nie przemyślał. Miasto to nie piaskownica, zarządzanie nim to coś więcej niż tylko zabawa.

  • 9 miesięcy temu | ocena +0 / -0

   JOBel

   JOP - Dlatego ty nie masz w tym mieście nic do powiedzenia. Święte słowa.

 • 9 miesięcy temu | ocena +3 / -2

  swoj

  Myślę że gdy wróci nauka stacjonarna to będzie szybki sposób by dojechać na dworzec.

 • 9 miesięcy temu | ocena +0 / -0

  Lol

  Dajcie spokój w Gostyniu hulajki hahahaha

 • 9 miesięcy temu | ocena +4 / -2

  Marianna

  Inicjatywa fajna a poziom i wydźwięk tekstu jakby pisali o bombie atomowej... ludzie trochę luzu. Burmistrz z tym byłym województwem leszczyńskim tez poszedł ostro...kiedy to było ach za komuny..

  • 9 miesięcy temu | ocena +2 / -1

   Marian

   No wiesz- piszac o bombie nie podaliby cennika i tego jak korzystac. Wiec porownanie nie trafione ;)