Reklama

Reklama

Dziś wybory uzupełniające w powiecie gostyńskim. Lokale wyborcze otwarte od rana

Opublikowano: ndz, 13 cze 2021 08:06
Autor: | Zdjęcie: Adobe Stock

Dziś wybory uzupełniające w powiecie gostyńskim. Lokale wyborcze otwarte od rana - Zdjęcie główne

Lokale wyborcze już otwarte | foto Adobe Stock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Po kilku zmianach dat w związku z obostrzeniami pandemicznymi, ostatecznie dziś odbywają się wybory uzupełniające do rad miejskich w 3 gminach powiatu gostyńskiego.

Reklama

Przez kilka ostatnich miesięcy w gminach: Borek Wlkp., Pogorzela i Krobia, radni pracowali w osłabionym składzie. Wakaty w radach miejskich powstały z różnych powodów - w Pogorzeli radny sam zrezygnował z pracy w samorządzie, w dwóch pozostałych gminach (w Borku i Krobi) rajcy zmarli. Dziś wyborcy mają okazję, aby te wakaty uzupełnić.

Termin wyborów z powodu pandemii i obostrzeń był kilka razy przesuwany. Wreszcie zdecydowano, że po zniesieniu lockdownu, 13 czerwca mogą się odbyć wybory uzupełniające do rad miejskich w Borku, Krobi i Pogorzeli.

- Trwało to trochę, z przyczyn od nas niezależnych, ale oficjalnie potwierdzam, że wybory odbędą się 13 czerwca – poinformowała w ubiegłym tygodniu Joanna Neczyńska, dyrektor delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Lesznie. - Lokale wyborcze będą wszędzie otwarte tak samo, w godzinach od 7.00 do 21.00 – dodała.

W każdym z 3 okręgów wyborczych zgłosiło się po 2 kandydatów, i tak:

- uprawnieni do głosowania z okręgu wyborczego nr 12 w Borku Wlkp. wybierają pomiędzy dwoma mieszkańcami Wycisłowa. Urna wyborcza stoi w przedszkolu samorządowym w Wycisłowie, działającym przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Borku Wlkp. 

- w Krobi w okręgu wyborczym nr 3 urna stoi w krobskim  kinie „Szarotka”.

- w Pogorzeli mieszkańcy okręgu nr 7 mają do wyboru pomiędzy 2 kandydatkami z Bułakowa. Głosy mogą oddawać w miejscowej świetlicy wiejskiej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE