Reklama

Dzień dobry, dzwoni rachmistrz NSP

Opublikowano: 19 maja 2021 15:11
Autor: | Zdjęcie: Adobe Stock

Dzień dobry, dzwoni rachmistrz NSP - Zdjęcie główne

Rachmistrzowie dzwonią tylko z jednego numeru | foto Adobe Stock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań trwa już półtora miesiąca i planowo zakończy się 30 września 2021 r. Oczywiście, nadal istnieje możliwość samodzielnego spisania się na stronie spis.gov.pl. Jednak z osobami, które nie dopełniły jeszcze obowiązku spisowego, od poniedziałku, 17 maja może skontaktować się rachmistrz.

Reklama

Rachmistrzowie rozpoczęli pracę od poniedziałku 17 maja. Będą przeprowadzać tylko wywiady telefoniczne, ze względu na nadal panującą pandemię wywiady bezpośrednie są wstrzymane do odwołania. Rachmistrz spisowy będzie dzwonił z numeru telefonu 22 828 88 88. Jeśli obawiamy się, czy dana osoba jest rzeczywiście zatrudniona jako rachmistrz, możemy w prosty sposób sprawdzić jej tożsamość. Urząd Miejski w Gostyniu udostępnił właśnie 2 numery telefonów (65 5752134 lub 65 5752135), gdzie uzyskamy natychmiastowe potwierdzenie.  Wystarczy tylko podać podać imię i nazwisko oraz numer identyfikacyjny rachmistrza. Alternatywą jest sprawdzenie tego samemu na oficjalnej stronie spis.gov.pl podając te same dane.

Na te osoby, które z różnych względów nie mogą lub nie chcą samodzielnie wypełnić formularza spisowego na stronie spis.gov.pl, czekają również konsultanci telefoniczni – dostępni pod numerem telefonu infolinii 22 279 99 99 (od poniedziałku do niedzieli od 8.00 do 20.00). Należy wówczas wybrać kanał „spis na żądanie”, konsultanci przeprowadzą wywiad telefoniczny a odpowiedzi na pytania spisowe zapiszą w formularzu elektronicznym.

Zachęcamy też do skorzystania ze stanowisk do samospisu w urzędach w całym powiecie. 

Przypominamy, że udział w spisie jest obowiązkowy. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.