Reklama

Droga jest dla wszystkich. Światowy Tydzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego także w powiecie gostyńskim

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Adobe Stock

Droga jest dla wszystkich. Światowy Tydzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego także w powiecie gostyńskim - Zdjęcie główne

Droga jest dla wszystkich | foto Adobe Stock

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Trwa Światowy Tydzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, który odbywa się pod patronatem Międzynarodowej Organizacji Zdrowia. Hasło tegorocznego wydarzenia brzmi ”Pomyśl o mobilności”.

Reklama

To już siódma edycja Światowego Tygodnia Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, który, we współpracy z innymi partnerami, ONZ organizuje cykliczne. W 2023 r. zaplanowano go od 15 do 21 maja 2023 r. Tegoroczna edycja koncentruje się na zrównoważonym transporcie, promocji w szczególności poruszania się pieszo, na rowerze i korzystania z transportu publicznego.

Wszystkich, którzy zajmują się bezpieczeństwem ruchu drogowego i zrównoważoną mobilnością WHO zaprasza do zaangażowania się w obchody 7. Światowego Tygodnia Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Można to zrobić poprzez organizowanie wydarzeń i działań oraz udostępnianie wiadomości i materiałów w mediach społecznościowych z hashtagami:

  • #RethinkMobility
  • #StreetsforLife
  • #RoadSafety
CZYTAJ TAKŻE: Nie chciał uderzyć w sarnę, więc...

Działania polskiej policji wpisują się w idee promowania zrównoważonego transportu. Policja prowadzi kolejną edycję ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej „Jednośladem bezpiecznie do celu”. Ideą działań jest zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo użytkowników pojazdów jednośladowych, czyli kierujących motocyklami, motorowerami, rowerami, a także hulajnogami elektrycznymi.

Funkcjonariusze przypominają, że droga jest dla wszystkich i mamy prawo czuć się na niej bezpieczni. Jednak to w dużej mierze zależy od nas samych. Trzeba pamiętać, że korzystając z drogi, mamy nie tylko prawa, ale i obowiązki.

- Wzajemny szacunek i respektowanie praw innych uczestników ruchu, w tym także pieszych pomaga dotrzeć bezpiecznie do celu – zachęcają funkcjonariusze.

Przypominają o przestrzeganiu przepisów prawa, w szczególności dozwolonej prędkości jazdy oraz zasad pierwszeństwa przejazdu.

- Sygnalizujmy zamiar zmiany kierunku jazdy lub pasa ruchu. Warto też zadbać o bycie widocznym na drodze – mówią organizatorzy akcji, czyli Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji przy współpracy z firmą Screen Network S.A.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy