Reklama

Dostali pieniądze z ministerstwa

Opublikowano: śr, 20 lut 2019 15:21
Autor:

Dostali pieniądze z ministerstwa - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Blisko 150 tys. zł otrzymała gmina Gostyń, z ministerialnego Programu Wieloletniego „Senior+”, na lata 2015-2020, na funkcjonowanie domu dziennego w Gostyniu.

Pieniądze rozdzielane są przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, na zapewnienie funkcjonowania już istniejących placówek.

Do budżetu gminy Gostyń wpłynie konkretnie 148 tys. zł. Pieniądze będą wykorzystane na zapewnienie sprawnego funkcjonowania domu „Senior +”. Chodzi między innymi o zapewnienie uczestnikom placówki szerokiej oferty zajęć, dostosowanej do ich możliwości, a także usług socjalnych, specjalistycznego wsparcia.

- Część z tych środków przeznaczymy na profesjonalne wyposażenie placówki, na zakup mediów, środków czystości oraz zatrudnienie kadry pracowniczej - mówi Agnieszka Wojtkowiak, p.o. kierownika DDS+ w Gostyniu. Termin podpisania umowy w sprawie przekazania dotacji nie jest jeszcze znany.

Uczestnikami zajęć Dziennego Domu Senior+ w Gostyniu mogą być osoby powyżej 60 l., nieaktywne zawodowo, z terenu gminy Gostyń, zdolne do samoobsługi lub osoby o obniżonej zdolności psychoruchowej, wymagające niewielkiej pomocy w czynnościach dnia codziennego.

Dom w Gostyniu dysponuje 50 miejscami.

Wniosek o przyjęcie można otrzymać i złożyć w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Gostyniu oraz Dziennym Domu Senior+. Zanim kierownik M-GOPS wyda decyzję kierującą do DD Senior+, pracownik socjalny przeprowadza wywiad środowiskowy. 

Pobyt w DD Senior+ jest odpłatny. Odpłatność uczestnika jest ustalana indywidualnie, w zależności od dochodu uczestnika, jest to tzw. opłata stała.

W ramach usług socjalnych DD Senior+ zapewnia wyżywienie, które uczestnik ponosi odpłatność w wysokości 50% dziennej stawki żywieniowej, do końca roku jest to koszt 4,70 zł.

Dzienny Dom Senior+ oferuje: atrakcyjne spędzenie czasu wolnego, w domowej, rodzinnej atmosferze, w towarzystwie rówieśników, opiekę fizjoterapeuty i wykwalifikowanych pracowników. Zapewnia usługi opiekuńczo-terapeutyczne w formie różnych zajęć aktywizujących: muzycznych, rękodzieła, kulinarnych, teatralnych, edukacyjnych, np. komputerowych, ćwiczenia pamięci i i inne, uczestnictwo w kółkach zainteresowań: karcianym, czytelniczym, kosmetycznym, filmowym itp, spotkaniach towarzyskich, kulturalnych. 

Zapewnia cykliczne zajęcia tematyczne podnoszące świadomość na temat zdrowia czy bezpieczeństwa seniorów. 

Od stycznia 2019 r. można korzystać z zajęć grupowych czy porad indywidualnych psychologa. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE