Reklama

Dostali dofinansowanie na remont dróg dojazdowych do pól i drzewa miododajne

Opublikowano: sob, 9 kwi 2022 18:30
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Włodarze z powiatu rawickiego i gostyńskiego mieli też okazję porozmawiać o sprawach bieżących i wymienić się doświadczeniami. Obejrzeli także świetlicę w Gostkowie, która powstała dzięki dofinansowaniu z programu rozwoju obszarów wiejskich.

W nowej świetlicy wiejskiej w Gostkowie (gmina Miejska Górka) wicemarszałek województwa wielkopolskiego Krzysztof Grabowski podpisał umowy z włodarzami gmin z powiatu rawickiego i gostyńskiego w ramach Programu Ochrony Gruntów Rolnych.

Pieniądze pochodzą z budżetu Województwa Wielkopolskiego a wsparcie przeznaczone jest na działania związane z przebudową i budową dróg dojazdowych do gruntów rolnych i zakupem sadzonek drzew miododajnych.

- To nie są duże środki, ale jednak wszyscy składają wnioski, to znaczy, że są potrzebne. Opłaty z tytułu wyłączenia gruntów z produkcji rolnej nie rosną tak jak rosną ceny związane z budową, dlatego te środki są, jakie są i niestety nie wzrastają. Dla powiatu rawickiego na budowę dróg w czterech gminach jest to kwota 180 tys. zł i na sadzonki drzew 56 tys. zł. Dodatkowo powiat rawicki otrzymuje 60 tys. zł na zakup sprzętu komputerowego, dlatego, że w kompetencji powiatu jest wyłączenie gruntów z produkcji i my wspieramy starostwa w ten sposób - mówił wicemarszałek Grabowski.

Dla trzech gmin oraz samorządu powiatu gostyńskiego samorząd województwa przeznaczył z kolei 286 tys. zł na drogi dojazdowe i 64 tys. zł na drzewa miododajne.

Miliony na wiejskie drogi w Wielkopolsce

W tym roku samorząd województwa wielkopolskiego przeznaczył łącznie ponad 18 mln zł na budowę oraz przebudowę dróg dojazdowych do gruntów rolnych. Dodatkowo 1,3 miliona złotych przekazano gminom na zakup sadzonek drzew miododajnych.

Jakie dofinansowanie otrzymały gminy?

POWIAT RAWICKI

Jutrosin - 137 tys. zł

Miejska Górka - 137 tys. zł

Pakosław - 91 tys. zł

Rawicz - 114 tys. zł 

POWIAT GOSTYŃSKI

Krobia - 112 tys. zł

Pępowo - 23 tys. zł

Piaski - 13 tys. zł

Pogorzela - 137 tys. zł

 

Artykuł pochodzi z portalu rawicz24.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy