Reklama

Do dyspozycji dyrekcji została jedna przedszkolanka

Opublikowano: 23 lutego 2021 14:00
Autor: Bogdan Bujak | Zdjęcie: Strona domowa Przedszkola Samorządowego z Oddziałami Integracyjnymi w Piaskach

W placówce przedszkolnej zatrudnione są 23 osoby, w tym 11 nauczycieli | foto Strona domowa Przedszkola Samorządowego z Oddziałami Integracyjnymi w Piaskach

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W połowie zeszłego tygodnia media w Polsce opisywały kolejne przypadki szkół i placówek oświatowych, które miały problemy organizacyjne lub w ogóle musiały zamknąć swoje podwoje z powodu braków kadrowych wywołanych przez koronawirusa. Tym razem nie chodziło jednak o przypadki zakażeń COVID-em wśród personelu, ale negatywne skutki uboczne podania leki, który ma przed wirusem chronić. Takowe niepożądane efekty poszczepienne sygnalizowało nawet 80-90% kadry w niektórych szkołach. Niestety i u nas pedagodzy oraz pozostały personel szkół i przedszkoli zgłosiło złe samopoczucie po zaszczepieniu.

Reklama

Najpoważniejsze sytuacja wystapiłą w Piaskach, gdzie z powodu masowej absencji dzień po szczepieniu wychowawców i pracowników jednej z placówek trzeba było czasowo zamknąć jej podwoje. Piaskowski samorząd jest gminą w powiecie gostyńskim z największym odsetkiem nauczycieli i pracowników oświaty - wiecej zobacz TUTAJ, którzy w tzw. I turze szczepień zgłosili gotowość do przyjęcia pierwszej dawki szczepionki - taką wolę wyraziło ponad 60% kadry. W niedzielę, 21 lutego osby te zostały zaszczepione w gostyńskim szpitalu szczepionką firmy AstraZeneca.

I tak następnego dnia w szkole podstawowej w Bodzewie na 4 zaszczepionych 1 osoba zgłosiła niedyspozycję. Dużo gorzej sytuacja wyglądała w piaskowskiej podstawówce, gdzie prawie połowa - 7 z 15 zaszczepionych osób - nie pojawiła się w poniedziałek w pracy. Największe kłopoty organizacyjne przedstawia jednakże nieobecności nauczycieli i pracowników obsługi m.in. pań salowych i kucharek w miejscowym przedszkolu samorządowym. 

- Na dziś przedszkole jest na dwa dni zamknięte. W obecnej sytuacji zostałaby nam jedna pani wychowawczyni na całe przedszkole w Piasakch. Ta osoba została skierowana do pomocy do Strzelec Wielkich, gdzie oddział przedszkolny działa normalnie. A tutaj w Piaskach nie mieliśmy po prostu innego wyjścia i pozostało nam tylko placówkę na kilka dni zamknąć. Panie pracujące mają kilkudniowe zwolnienia lekarskie i sądzę, że po tej przerwie wrócą i dalej przedszkole będzie działało - wyjaśnia wójt Wiesław Glapka.

 Włodarz informuje, że w innych gminnych placówkach oświatowych, w których pojawiły poszczepienne problemy wśród personelu "dyrektorzy radzą sobie z sytuacją".

- Natomiast w szkole w Szelejewie w związku z tym, że tam do szczepienia zgłosiło się najwięcej nauczycieli to poniedziałek po szczepieniu zrobiliśmy z góry wolny, nie było zajęć - dodaje Wiesław Glapka.

W szelejewskiej podstawówce na 14 uprawnionych do szczepienia zarejestrowało się 12 osób.

Jak sytuacja wygląda w pozostałych gminach - czytaj w dzisiejszym wydaniu "Życia Gostynia".

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (4)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 8 dni temu | ocena +0 / -0

  Marianna

  Już sam tytuł pokazuje poziom językowy portalu...

 • 10 dni temu | ocena +5 / -3

  X-men

  Panie Bogdanie proszę się doedukować w sprawie oficjalnego nazewnictwa osób po studiach pedagogicznych. Przedszkolanka to dziewczynka uczęszczająca do przedszkola, pisząc artykuł (jak sami określacie na najlepszej i profesjonalnej stronie informacyjnej w powiecie gostynskim) prosze pisać informacje profesjonalne i rzetelne.

 • 10 dni temu | ocena +8 / -2

  Xxx

  Przedszkolanka? Chyba nauczyciel wychowania przedszkolnego, który jest po takich samych studiach jak nauczyciel nauczania wczesnoszkolnego I ma takie same uprawnienia jak on ale pracuje z młodszymi dziećmi.

 • 10 dni temu | ocena +6 / -2

  ???

  Nie PRZEDSZKOLANKA tylko nauczycielka przedszkola !