Reklama

Reklama

Wymagania konkursu matematycznego były olbrzymie. Uczennica ze szkoły podstawowej w Borku Wlkp. w gronie laureatów

Opublikowano: sob, 10 kwi 2021 19:11
Autor: | Zdjęcie: M. Paszkowiak

Wymagania konkursu matematycznego były olbrzymie. Uczennica ze szkoły podstawowej w Borku Wlkp. w gronie laureatów - Zdjęcie główne

Wiktoria Łopatka z Borku Wlkp. po napisaniu konkursowego testu | foto M. Paszkowiak

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Dali znać Laureatem konkursu matematycznego na poziomie wojewódzkim zostaje uczestnik, który zdobędzie minimum 90% punktów, jakie są do uzyskania z rozwiązania całego testu. Wiktoria Łopatka z Borku Wlkp. taki poziom uzyskała. Przygotowania to setki godzin wytrwałej pracy, bo wymagania są olbrzymie. To były najtrudniejsze zmagania, jakie przygotowało województwo. Wiktoria należy do osób ambitnych, dociekliwych, których nie zadowala samo rozwiązanie zadania. Jeszcze musi się sprawdzić.

Reklama

Wiktoria Łopatka z Borku Wlkp. została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego.

- Cieszyłam się z tego osiągnięcia chyba bardziej niż Wiktoria. Czułam olbrzymią satysfakcję, kiedy dowiedziałam się, jakie są wyniki. To oznacza, że ta olbrzymia ilość godzin, jakie poświęciłyśmy na zgłębianie tajników matematyki nie poszły na marne - skomentowała Małgorzata Paszkowiak, nauczycielka matematyki Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Borku.

Wiktoria to 15-letnia uczennica klasy 8b - niezwykle odpowiedzialna, ambitna i pracowita, a przy tym skromna i chętna do pomocy innym. Od drugiego semestru klasy VI realizuje indywidualny program nauczania z matematyki.

- Pracuję z nią od kiedy przyszłam do pracy w boreckim zespole szkół. Zaczęłam uczyć, zauważyłam dziewczynkę, która zaczynała się nudzić na lekcjach matematyki. Widziałam, że marnuje swój potencjał. Zaproponowałam rodzicom i jej program indywidualny nauczania matematyki. Stworzyłam taki, który został zaakceptowany - mówi nauczycielka. 

Podkreśla, że jej uczennica z wielką pasją i poświęceniem liczy kolejne problemowe zadania znacznie wykraczające poza podstawę nauczania matematyki w szkole podstawowej. Poszukuje niestereotypowych rozwiązań, w bardzo przemyślany sposób opisuje kolejne etapy swoich przemyśleń. Wiktoria potrafi podejść do zadania różnymi drogami. Jest bogatsza w wiedzę matematyczną z zakresu szkoły średniej.

- Bardzo dużo materiału już zrealizowałyśmy na dodatkowych zajęciach. Łatwość rozwiązywania zadań jest z pewnością o wiele większa, ale wymaga ciągłego skupienia. Wiktoria pracuje bardzo dużo, bardzo intensywnie, a  jednocześnie musi realizować pozostałe obowiązku szkolne, wynikające z realizacji podstawy programowej innych przedmiotów. Inni nauczyciele też stawiają wymagania, a w tym wszystkim ta uczennica znajduje tyle godzin na to, żeby spędzać czas ze mną, z matematyką i się rozwijać - zaznacza Małgorzata Paszkowiak.

Wiktoria bierze udział w wielu konkursach nie tylko z matematyki, ale również z biologii, chemii, j, polskiego, fizyki, języka angielskiego. Poza nauką znajduje czas na rozwijanie zdolności artystycznych. Taniec, śpiew i aktywność fizyczna wypełniają jej każdy kolejny dzień. W tym wszystkim nie zapomina o potrzebach innych, działając w organizacjach szkolnych i biorąc udział w akcjach charytatywnych. 

W roku szkolnym 2020/2021, który niewątpliwie jest rokiem trudnym, ze względu na trwającą od października naukę zdalną, została Laureatką Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego. A to oznacza, że rozwiązała minimum 90% całego testu. Ogromny sukces poprzedziły setki godzin zmagań z zadaniami wymagającymi zastosowania wiedzy z zakresu szkoły średniej.

- Cieszę się, że udało mi się doprowadzić ją do sukcesu. Tak trudnego konkursu w dobie pandemii województwo jeszcze nie zrobiło - zauważa nauczycielka matematyki. 

Wskazuje, że Wiktoria trafiając do grona laureatów konkursu na etapie wojewódzkim udowodniła, że nauka zdalna wcale nie musi być przeszkodą w przygotowaniach - o ile ktoś chce pracować.

- My właściwie tylko zdalnie się przygotowywałyśmy. We wrześniu zaczęłyśmy stacjonarnie, Wiktoria brała udział w kółku przygotowującym do konkursu, z dwojgiem innych uczniów. W listopadzie juz intensywnie pracowałyśmy przygotowując się do konkursu na etapie rejonowym i wojewódzkim. Wiktoria za ciężką pracę osiągnęła taki wynik i to na pewno przełoży się na jej przyszłość. Wierzę, że wybierze tę właściwą drogę, a wiem, że swoją przyszłość wiąże z matematyką - mówi nauczycielka ze szkoły w Borku.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (6)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 5 miesięcy temu | ocena +1 / -0

  kibic

  Pokażcie zadanie. Ocenimy, czy rzeczywiście takie trudne.

 • 5 miesięcy temu | ocena +0 / -0

  Uczeń

  Gratulacje!

 • 6 miesięcy temu | ocena +0 / -0

  Jacek

  Gratulacje dla Wiktorii, ale też dla nauczyciela, gdyż nauka zdalna jest trudniejsza niż stacjonarna.

  • 6 miesięcy temu | ocena +0 / -0

   Nick

   Znając sytuację to chodzi pewnie na korepetycje

 • 6 miesięcy temu | ocena +2 / -0

  dzin

  Nie steki, tylko setki. Ktoś na głodzie pisał.

 • 6 miesięcy temu | ocena +2 / -0

  Nauczyciel

  Brawo, brawo, brawo.