Reklama

Sprostowanie

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: arch. ŻG

Sprostowanie - Zdjęcie główne

foto arch. ŻG

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Dali znać Sprostowanie dotyczące artykułu Agnieszki Andrzejewskiej umieszczonego w serwisie internetowym www.gostynska.pl, opublikowanego w dniu 28 września 2022 r., pt. „Tegoroczne próbne matury w gostyńskim liceum zapadną na długo w pamięci uczniów. Na samo wspomnienie zaczną kaszleć... ", w którym zostały zawarte informacje niezgodne z prawdą.

Działając w imieniu Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu, w związku z opublikowanym w dniu 28 września 2022 r. w serwisie internetowym www.gostvnska.pl oraz w gazecie „ Życie Gostynia" z dnia 29 września 2022 r., stwierdzam, że w artykułach tych zostały zawarte informacje niezgodne z prawdą.

 

W związku z tym na podstawie art. 31a ust.l ustawy z dnia 26 stycznia 1984 r. - Prawo prasowe (Dz.U. z 2018 r. poz.1914 z późn. zm.):

1) w serwisie internetowym www.gostynska.pl, żądam sprostowania dotyczącego treści artykułu Agnieszki Andrzejewskiej, zatytułowanego „Tegoroczne próbne matury w gostyńskim liceum zapadną na długo w pamięci uczniów. Na samo wspomnienie zaczną kaszleć...", opublikowanego w dniu 28 września 2022 r., w którym zostały zawarte następujące informacje niezgodne z prawdą:

a) Nie jest prawdą, że Dyrektor szkoły w ramach oszczędności wydała polecenia nie ogrzewania budynku szkoły.

Za zaistniałą sytuację odpowiedzialność ponosi Wydział Zarządzania i Inwestycji Starostwa Powiatowego w Gostyniu, które rozpoczęło projekt „Termomodernizacji obiektów użyteczności publicznej powiatu gostyńskiego". W związku z tym w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu przeprowadzano termomodernizację kotłowni. Termin uruchomienia kotłów pod nadzorem uprawnionych specjalistów wyznaczono na środę 28 września 2022 r., na godz. 10.00, o czym poinformował autorkę artykułu, pan Maciej Kaźmierczak, Naczelnik Wydziału Zarządzania i Inwestycji Starostwa Powiatowego w Gostyniu.

b) Nieprawdą jest, że dwa lata temu za oszczędności na ogrzewaniu Dyrektor wymieniła drzwi.

Informuję, że drzwi zostały wymienione w 2019 r., natomiast dwa lata temu szkoły w całej Polsce zaoszczędziły na ogrzewaniu ponieważ od marca do czerwca 2020 r., od października do grudnia 2020 r. oraz od stycznia do końca maja 2021 r. szkoły pracowały w systemie zdalnym ze względu na pandemię.

c) Nieprawdą jest, że szkoła była nieprzygotowana do pracy na 1 września 2022 r., tzn. nie miała aktualnych przeglądów technicznych.

Informuję, że do . 31 sierpnia 2022 r. szkoła uzyskała wszystkie niezbędne przeglądy techniczne.

d) Nieprawdą jest, że w szkołach których organem prowadzącym jest Starostwo Powiatowe ogrzewanie uruchomiono 19 września 2022 r.

Informuję, że w szkołach podległych Starostwu ogrzewanie uruchamiano w dniach od 27 do 30 września 2022 r.

e) Nieprawdą jest, że uczniowie w szkole siedzieli w kocach, a nauczyciele w kurtkach. Informuję, że w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu taka sytuacja nie miała miejsca.

f) Nieprawdą jest, że we wszystkie dni maturzyści marzli w szkole.

Informuję, że po uruchomieniu przez specjalistów kotłów w dniu 28 września 2022 r., w dniu następnym, tj. 29 września 2022 r. kaloryfery w szkole były gorące, o czym poinformowała autorka artykułu.

Danuta Niedźwiedzińska
Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu
ul. Wrocławska 10, 63- 800 Gostyń

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE