Reklama

Śmieci niczyje?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Internauta

Śmieci niczyje? - Zdjęcie główne

Śmieci było naprawdę sporo... | foto Internauta

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Dali znać Z okazji niedawnego Dnia Ziemi organizowane były coroczne akcje sprzątania terenów zielonych. Lokalne grupki aktywistów, czy mieszkańcy danego osiedla czy wsi ruszali na brudne „łowy” by wyzbierać wszelkie nieczystości nie tylko z poboczy dróg, ale i pobliskich parków oraz lasów. Czasem jednak znajdują w nich „porzucone” worki pełne śmieci...

Nie tak dawno otrzymaliśmy informacje od kilku osób o sporej ilości śmieci zgromadzonych w lasku przy drodze powiatowej z Borzęciczek do Pogorzeli. Na załączonych do wiadomości zdjęciach rzeczywiście było widać kilkadziesiąt dużych niebieskich foliowych worków pełnych po brzegi. Zastanawiająca była nie tylko skala, ale i sposób pozostawienia odpadów. Logicznym byłoby, że jeśli ktoś chciałby porzucić śmieci, to zrobiłby to po prostu przy drodze, bez spacerów w głąb lasu.

Jak dowiedzieliśmy się z rozmowy z urzędem w Pogorzeli, a następnie z pracownikiem leśnictwa Międzyborze, śmieci rzeczywiście są... ale problemu nie ma. Okazało się, że są to śmieci pozbierane właśnie w tym lesie i zostawione tam przed leśników dlatego, że akcja zbierania odpadków jeszcze trwa. Dopiero po jej zakończeniu całość zostanie przetransportowana na wysypisko. Każdej wiosny, przed okresem wegetacji roślin przeprowadzana jest akcja zbierania śmieci, bo później ich po prostu nie widać. Miejsce (tymczasowego) składowania nie jest przypadkowe, gdyż akurat w tym roku w tej części nadleśnictwa tym śmieci jest najwięcej. Wspomniane leśnictwo leży na terenie 3 gmin: Koźmin Wlkp., Pogorzela i Borek. Tak się składa, że druga część zbieranych śmieci jest zgromadzona w innym miejscu na terenie gminy Borek.

Dobrze, że mieszkańcy są czujni i informują nas o zauważonych nieprawidłowościach.

W tym przypadku, na szczęście, jest to zorganizowana akcja i ma jedynie pozytywny wydźwięk.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy