Reklama

PILNE! Utrudnienia w ruchu na gostyńskich rondach

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Agata Fajczyk

PILNE! Utrudnienia w ruchu na gostyńskich rondach - Zdjęcie główne

Uwaga! Utrudnienia w ruchu. Prace utrzymaniowe na rondach w Gostyniu | foto Agata Fajczyk

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Dali znać Ronda w Gostyniu remontowane. Zaczęło się wieczorem, 15 czerwca.

Reklama

Na gostyńskich rondach prowadzone będą gwarancyjne prace utrzymaniowe i remontowe.

Jak informuje firma COLAS Polska Sp. z o.o. kierowcy mogą spodziewać się utrudnień w ruchu na rondzie Czarnego Legionu oraz na rondzie Solidarności w Gostyniu. Firma będzie prowadziła prace utrzymaniowe i remontowe w godzinach wieczornych, po godz. 19.00. 

Z utrudnieniami w ruchu trzeba liczyć się od wtorku 15 czerwca do piątku 18 czerwca 2021 roku.

[AKTUALIZACJA 17 czerwca]

Na gostyńskich rondach prowadzone są prace, związane z wymianą nawierzchni na pierścieniach rond Czarnego Legionu oraz Ronda Solidarności. 

- Remont polega na wymianie nawierzchni z kostki betonowej na nawierzchnię bitumiczną układaną w dwóch warstwach tj. warstwę wiążącą grubości 5centymetrów i warstwę ścieralną grubości 4centymetrów - informuje Alina Ciślak z biura prasowego GDDKiA w Poznaniu.

Prace utrzymaniowe na gostyńskich rondach prowadzone są na zlecenie zarządcy krajowej „dwunastki” (GDDKiA) przez generalnego wykonawcę - firmę COLAS Polska Sp. z o.o., w ramach obowiązującej gwarancji. Ostatni remont na rondach w Gostyniu odbył się w 2019 r. Wtedy na rondach - na pierścieniach - uzupełniano ubytki w nawierzchni z kostki betonowej. 

- W ramach przeglądów gwarancyjnych, GDDKiA zgłosiła wykonawcy usterki w zakresie wykonanej nawierzchni na pierścieniu rond. W związku z tym, że przedmiotowa nawierzchnia była już kilkukrotnie naprawiana, wykonawca zaproponował w programie naprawczym wymianę kostki betonowej na nawierzchnię bitumiczną - kontynuuje Alina Cieślak. GDDKiA zaakceptowała propozycję wykonawcy.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy